Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Gerwazego Protazego

Tuesday, 19, czerwiec 2018

optyk desktop

27.06.2017

Promowanie salonu kosmetycznego – na czym warto jest się skupić?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nie da się zaprzeczyć, że jeśli chodzi o salony kosmetyczne, to na rynku panuje pod tym względem spora konkurencja. Nowi gracze muszą się nieźle natrudzić, aby skutecznie przekonywać do siebie kolejnych klientów. W tym artykule podpowiadamy, na czym warto jest się skupiać, o ile zależy nam na tym, aby jak najskuteczniej działać pod względem biznesowym.

 

Postaw na social media

Specjaliści z hurtowni https://activeshop.com.pl/fryzjerstwo-i-wyposazenie/meble-fryzjerskie/fotele-i-myjnie-fryzjerskie.html jasno wyrażają się, że jeśli chodzi o wszystkie startujące biznesy w segmencie urody, to koniecznie powinny one skupić się na mediach społecznościowych, gdyż to właśnie w tych miejscach przebywa najwięcej ich klientek. Niestety, często zdarza się tak, że właściciele salonów urody zwyczajnie sobie tematy internetowe odpuszczają i potem dziwią się, że klientów jest coraz mniej. Zapewne konkurencja działa z większym rozmachem i dlatego też notuje się coraz niższe zyski.

Wyróżnij się na rynku

Przede wszystkim należy postawić na mniej standardowe działania i zrobić coś zupełnie świeżego. Najlepiej, żeby było to takie działanie, którego klienci się zupełnie nie spodziewają. To niekoniecznie musi być stricte związane z tematyką Twojej działalności. Czasami dobrym pomysłem będzie wysłanie klientowi niewielkiego upominku, czy kartki z okazji urodzin, czy jakiegoś szczególnego święta. Przeważnie ludzie tego nie robią, wobec czego na pewno od razu zapiszesz się pozytywnie w pamięci takiego klienta.

Zadbaj o obsługę klienta

Nie da się zaprzeczyć, że jest to jedna z najważniejszych spraw, a tymczasem tak wiele salonów kosmetycznych ją sobie mocno lekceważy. Zawsze musisz postępować w taki sposób, aby klienci byli maksymalnie zadowoleni. Wręcz czasami dobrze byłoby nieco przekroczyć ich oczekiwania, aby czuli, iż rzeczywiście jesteś tam dla nich.

Czy to wszystko, oczywiście, że nie, ponieważ na prowadzenie salonu kosmetycznego składa się jeszcze wiele więcej rzeczy. Niemniej jednak, zachęcamy Cię do tego, aby zacząć od podstaw, gdyż wtedy na pewno będziesz w stanie zdobywać kolejnych chętnych na skorzystanie z Twoich usług. Co więcej, będą oni regularnie wracali i polecali Cię kolejnym osobom. Przyznasz zatem, że warto jest się starać, prawda? Zastanów się, czy nie chciałbyś, aby konkurencja głowiła się nad tym, jakim cudem masz tylu klientów i terminy zarezerwowane na kolejne miesiące? Jest to kusząca wizja, ale jak najbardziej do zrealizowania. 

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation