Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Alicji Alojzego

Thursday, 21, czerwiec 2018

optyk desktop

26.06.2017

Wizyta u podologa

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Już w starożytnych Chinach dbano bardzo o stopy. Były bowiem one nie tylko częścią ciała, która także miała wyglądać ładnie, lecz również świadczyły o stanie całego organizmu. W jaki sposób natomiast my dzisiaj dbamy o stopy?

 

Letnie szaleństwo

Najczęściej o stopach przypominamy sobie dopiero przed rozpoczęciem lata, kiedy to ładna pogoda i wysoka temperatura skłaniają nas do założenia sandałek. Wtedy zazwyczaj jesteśmy przerażeni stanem naszych stóp i udajemy się na szybko gdzieś do kosmetyczki czy próbujemy zwojować coś domowymi sposobami. To jednak za mało. Ładne zadbane stopy nie tylko bowiem poprawiają nasz ogólny wygląd, lecz również umożliwiają nam chodzenie, tańczenie... Dlatego warto o nie zadbać bardziej kompleksowo.

Podologia - stworzona z myślą o stopach

20170626 02

Warto zatem zapoznać się z terminem podologia. Jest to bowiem dosłownie nauka o stopach, którą zajmują się lekarze. Czy warto zatem wybrać się do podologa? Oczywiście - każdy powinien to zrobić. Nawet jeśli nie odczuwamy żadnych dolegliwości, to podolog dokładnie spojrzy, jaki jest stan naszych stóp oraz jak można poprawić ich wygląd i poprawić przez to samopoczucie i sprawność. Jeśli zaś mamy jakiś problem, to właśnie podolog jest tą osobą, która w sposób kompleksowy i profesjonalny nam pomoże!

Jak znaleźć gabinet podologa?

Wielu z nas zapewne jednak nigdy nie słyszało o podologii. Jak zatem znaleźć lekarza tej specjalności? W tym celu najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki podolodzy.pl. A jak będzie wyglądała taka pierwsza wizyta? Otóż na pewno podolog oceni dokładnie stan skóry i paznokci, zaleci najlepszy sposób pielęgnacji, jeśli będzie konieczne - zaproponuje odpowiednią terapię oraz przekaże informacje o wkładach ortopedycznych.

Zabiegi u podologa

Warto także wiedzieć, że podolog służy nie tylko czysto teoretyczną radą. W jego gabinecie możemy też wykonać wiele przeróżnych zabiegów leczniczych. Przede wszystkim będą to zabiegi usunięcia różnych odcisków, modzeli, kurzajek czy zgrubiałych warstw naskórka. Podolog wykona także konieczną kosmetykę paznokci. To jednak tylko część zabiegów! Ich efektem zaś będą piękne, zdrowe stopy przez cały rok.

20170626podolodzy

 

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation