Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Gerwazego Protazego

Tuesday, 19, czerwiec 2018

optyk desktop

05.04.2017

Jak kupić mieszkanie na wynajem?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z roku na rok coraz bardziej popularne staje się inwestowanie w nieruchomości. Wiele osób widzi w tym przede wszystkim możliwość zabezpieczenia swojej przyszłości, co jest oczywiście zgodne z prawdą. Rynek nieruchomości jest jedną z najbardziej stabilnych możliwości w zakresie dochodu pasywnego. Niemniej jednak, na co zwracać uwagę przy zakupie mieszkania na wynajem? 

Lokalizacja na pierwszym miejscu 

Jest to w zasadzie jedna z najważniejszych rzeczy, na które zwracają uwagę potencjalni wynajmujący. Im mieszkanie jest w lepszej lokalizacji, tym więcej będzie na niego chętnych. Najlepiej zadbać o to, aby mieszkanie było położone blisko szkół, przystanków autobusowych, jak również nie była to jakaś szemrana okolica. To bardzo istotne, ponieważ w przeciwnym razie możesz bardzo mocno przeinwestować i kupić takie mieszkanie, którego nikt nie będzie chciał wynajmować. Tyczy się to przede wszystkim mieszkań kupowanych na rynku wtórnym, bowiem w przypadku tych nowych deweloperzy dbają o to, aby były one w jak najlepszym położeniu. 

Zazwyczaj mieszkania, które są dostępne w niezbyt przyjaznej okolicy nie cieszą się dużym wzięciem, a lokatorzy zwracają na to sporą uwagę. Niemniej jednak, takie mieszkanie łatwiej jest kupić po niższej cenie i dlatego też wiele osób zamiast konkretnie się zastanowić nad zakupem, to stwierdza, że trafiło okazję życia i inwestuje tam swoje pieniądze. Jak się potem może okazać, zupełnie nie potrzebnie i ciężko będzie z tego osiągnąć jakikolwiek zysk. 

Wygląd mieszkania 

To kolejna ważna kwestia. Nawet jeśli kupisz mieszkanie z rynku wtórnego i nie będzie ono w zbyt dobrym stanie, to zdecydowanie warto jest podjąć się jego remontu. Dzięki temu będziesz w stanie zachęcić jeszcze bardziej potencjalnych lokatorów do skorzystania z Twojej propozycji. 

Szukanie lokatorów

Tą kwestię bez większych problemów możesz zlecić choćby firmie http://www.k2assetmanagement.pl/, która wszystkim się zajmie. W ten sposób nie będziesz musiał tracić swojego czasu na pokazywanie mieszkania kolejnym zainteresowanym, bowiem wszystkim zajmą się specjaliści w tej dziedzinie. Co więcej, będą oni również dbali o regularne pobieranie czynszu od najemców i przekazywanie go Tobie. Przyznasz, że jest to znacznie lepsza opcja, niż marnowanie swojego czasu każdego kolejnego miesiąca?  To ważne tym bardziej, jeśli wynajmujesz kilka mieszkań jednocześnie. 

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation