Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Anity Elizy

Thursday, 17, sierpień 2017

reklama812 100 2017mp artykuly

środa, 05 kwiecień 2017 10:23

Jak kupić mieszkanie na wynajem?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z roku na rok coraz bardziej popularne staje się inwestowanie w nieruchomości. Wiele osób widzi w tym przede wszystkim możliwość zabezpieczenia swojej przyszłości, co jest oczywiście zgodne z prawdą. Rynek nieruchomości jest jedną z najbardziej stabilnych możliwości w zakresie dochodu pasywnego. Niemniej jednak, na co zwracać uwagę przy zakupie mieszkania na wynajem? 

Lokalizacja na pierwszym miejscu 

Jest to w zasadzie jedna z najważniejszych rzeczy, na które zwracają uwagę potencjalni wynajmujący. Im mieszkanie jest w lepszej lokalizacji, tym więcej będzie na niego chętnych. Najlepiej zadbać o to, aby mieszkanie było położone blisko szkół, przystanków autobusowych, jak również nie była to jakaś szemrana okolica. To bardzo istotne, ponieważ w przeciwnym razie możesz bardzo mocno przeinwestować i kupić takie mieszkanie, którego nikt nie będzie chciał wynajmować. Tyczy się to przede wszystkim mieszkań kupowanych na rynku wtórnym, bowiem w przypadku tych nowych deweloperzy dbają o to, aby były one w jak najlepszym położeniu. 

Zazwyczaj mieszkania, które są dostępne w niezbyt przyjaznej okolicy nie cieszą się dużym wzięciem, a lokatorzy zwracają na to sporą uwagę. Niemniej jednak, takie mieszkanie łatwiej jest kupić po niższej cenie i dlatego też wiele osób zamiast konkretnie się zastanowić nad zakupem, to stwierdza, że trafiło okazję życia i inwestuje tam swoje pieniądze. Jak się potem może okazać, zupełnie nie potrzebnie i ciężko będzie z tego osiągnąć jakikolwiek zysk. 

Wygląd mieszkania 

To kolejna ważna kwestia. Nawet jeśli kupisz mieszkanie z rynku wtórnego i nie będzie ono w zbyt dobrym stanie, to zdecydowanie warto jest podjąć się jego remontu. Dzięki temu będziesz w stanie zachęcić jeszcze bardziej potencjalnych lokatorów do skorzystania z Twojej propozycji. 

Szukanie lokatorów

Tą kwestię bez większych problemów możesz zlecić choćby firmie http://www.k2assetmanagement.pl/, która wszystkim się zajmie. W ten sposób nie będziesz musiał tracić swojego czasu na pokazywanie mieszkania kolejnym zainteresowanym, bowiem wszystkim zajmą się specjaliści w tej dziedzinie. Co więcej, będą oni również dbali o regularne pobieranie czynszu od najemców i przekazywanie go Tobie. Przyznasz, że jest to znacznie lepsza opcja, niż marnowanie swojego czasu każdego kolejnego miesiąca?  To ważne tym bardziej, jeśli wynajmujesz kilka mieszkań jednocześnie. 

Wyświetlony 150 razy

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation