Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Rafala Marcina

Tuesday, 24, październik 2017

reklama812 100 2017mp artykuly

%AM, %05 %386 %2017 %10:%kwietnia

Jak powstają perfumy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mamy swoje ulubione zapachy, wybieramy kosmetyki konkretnych marek, bo wiemy, że charakteryzują się określoną nutą zapachową. Rzadko jednak zastanawiamy się w jaki powstał konkretny zapach.

Mamy swoje ulubione zapachy, wybieramy kosmetyki konkretnych marek, bo wiemy, że charakteryzują się określoną nutą zapachową. Rzadko jednak zastanawiamy się w jaki powstał konkretny zapach.

Produkcja perfum

Perfumy to substancja powstała w wyniku połączenia wielu składników w określonych proporcjach. Najwięcej zawierają alkoholu i wody, ale o ich zapachu decyduje dodatek naturalnych lub syntetycznych olejków eterycznych.

Stworzenie konkretnego zapachu to wielka sztuka, którą zajmują się perfumiarze o niezwykle wyczulonym zmyśle węchu. Dzięki niemu potrafią połączyć pojedyncze zapachy, które stworzą wyjątkową i niepowtarzalną nutę. Receptura perfum jest pilnie strzeżoną tajemnicą, a jej autorzy najczęściej pozostają anonimowi.

Najważniejszą umiejętnością kreatora zapachów jest zdolność przewidywania końcowego efektu, który uzyskany zostaje dopiero po pewnym okresie dojrzewania perfum. Niestety często próby kończą się niezadowalającym efektem i cała procedura musi zacząć się od początku - czytamy na www.perfumerianiebieska.pl.

20170405 01

Istota perfum

Najważniejszą sprawą dla perfumiarza jest określenie grupy docelowej. Inaczej będzie komponował perfumy dla kobiet, a inaczej dla mężczyzn, innych kompozycji wymagają także perfumy dla nastolatków.

Perfumy dla kobiet charakteryzują się subtelnością i łagodnością  zapachów. Do ich kompozycji używane są przede wszystkim olejki eteryczne kwiatów i owoców. O wyborze konkretnego zapachu i marki decydują indywidualne upodobania. Zapach powinien być przyjemny i harmonizować z osobowością. W jego towarzystwie powinniśmy się dobrze czuć przez cały dzień. Perfumy dla mężczyzn charakteryzują się wyrazistością i ostrością. Pobudzają zmysły i dodają energii od samego rana, dodatkowo podkreślają indywidualność.

20170405 2

Perfumiarze opracowując konkretną nutę zapachową projektują ją dla całej serii kosmetyków, zaczynając od mydeł i żeli do kąpieli, poprzez szampony do włosów, balsamy do ciała, dezodoranty, a na perfumach kończąc. Dzięki temu przez cały dzień otuleni jesteśmy jednorodnym zapachem gwarantującym harmonię.

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation