Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Alicji Alojzego

Thursday, 21, czerwiec 2018

optyk desktop

05.04.2017

Jak powstają perfumy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mamy swoje ulubione zapachy, wybieramy kosmetyki konkretnych marek, bo wiemy, że charakteryzują się określoną nutą zapachową. Rzadko jednak zastanawiamy się w jaki powstał konkretny zapach.

Mamy swoje ulubione zapachy, wybieramy kosmetyki konkretnych marek, bo wiemy, że charakteryzują się określoną nutą zapachową. Rzadko jednak zastanawiamy się w jaki powstał konkretny zapach.

Produkcja perfum

Perfumy to substancja powstała w wyniku połączenia wielu składników w określonych proporcjach. Najwięcej zawierają alkoholu i wody, ale o ich zapachu decyduje dodatek naturalnych lub syntetycznych olejków eterycznych.

Stworzenie konkretnego zapachu to wielka sztuka, którą zajmują się perfumiarze o niezwykle wyczulonym zmyśle węchu. Dzięki niemu potrafią połączyć pojedyncze zapachy, które stworzą wyjątkową i niepowtarzalną nutę. Receptura perfum jest pilnie strzeżoną tajemnicą, a jej autorzy najczęściej pozostają anonimowi.

Najważniejszą umiejętnością kreatora zapachów jest zdolność przewidywania końcowego efektu, który uzyskany zostaje dopiero po pewnym okresie dojrzewania perfum. Niestety często próby kończą się niezadowalającym efektem i cała procedura musi zacząć się od początku - czytamy na www.perfumerianiebieska.pl.

20170405 01

Istota perfum

Najważniejszą sprawą dla perfumiarza jest określenie grupy docelowej. Inaczej będzie komponował perfumy dla kobiet, a inaczej dla mężczyzn, innych kompozycji wymagają także perfumy dla nastolatków.

Perfumy dla kobiet charakteryzują się subtelnością i łagodnością  zapachów. Do ich kompozycji używane są przede wszystkim olejki eteryczne kwiatów i owoców. O wyborze konkretnego zapachu i marki decydują indywidualne upodobania. Zapach powinien być przyjemny i harmonizować z osobowością. W jego towarzystwie powinniśmy się dobrze czuć przez cały dzień. Perfumy dla mężczyzn charakteryzują się wyrazistością i ostrością. Pobudzają zmysły i dodają energii od samego rana, dodatkowo podkreślają indywidualność.

20170405 2

Perfumiarze opracowując konkretną nutę zapachową projektują ją dla całej serii kosmetyków, zaczynając od mydeł i żeli do kąpieli, poprzez szampony do włosów, balsamy do ciała, dezodoranty, a na perfumach kończąc. Dzięki temu przez cały dzień otuleni jesteśmy jednorodnym zapachem gwarantującym harmonię.

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation