Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Alicji Alojzego

Thursday, 21, czerwiec 2018

optyk desktop

18.03.2017

Planujesz zagraniczne wakacje z dzieckiem? O tym nie możesz zapomnieć

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wakacje zagraniczne to niemal gwarancja doskonałej pogody i mnóstwo egzotycznych wrażeń dla całej rodziny. Jeśli Wasze dziecko nie chodzi jeszcze do szkoły, możecie zdecydować się na tańszy urlop poza sezonem, co także przemawia na korzyść wyjazdu zagranicznego.

Jednak wybierając się za granicę z dzieckiem, zwłaszcza tym jeszcze całkiem małym, warto pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Podpowiadamy, o czym nie możesz zapomnieć przed tegorocznym urlopem.

Po pierwsze - pamiętaj, aby wybrać odpowiedni kierunek

Podróż z małym dzieckiem ma swoje pewne ograniczenia. Oczywiście zasadnicze znaczenie w wyborze miejsca docelowego naszych wakacji odgrywa z reguły zasobność naszego portfela, ale fakt wyjazdu z małym dzieckiem to czynnik równie mocno determinujący kierunek naszej podróży. Co zatem wybrać?

Na pierwsze wakacyjne wyloty z dzieckiem polecane są kierunki raczej bliższej i mniej egzotyczne. Zalety takiego rozwiązania to przede wszystkim:

  • wakacje w kraju europejskim ułatwiają wiele kwestii, między innymi korzystanie z pomocy medycznej,
  • czas lotu jest zdecydowanie krótszy, niż to ma miejsce w przypadku podróży do dalekich, egzotycznych miejsc,
  • klimat i temperatury, jakie panują w kurortach europejskich będą dla maluszka łatwiejsze do zaakceptowania.

Jak wskazują doświadczenia biur podróży, do najczęstszych wyborów młodych rodziców zaliczyć można Bułgarię, hiszpańską Majorkę oraz grecką wyspę Kos. Wszystkie te miejsca odznaczają się stosunkowo krótkim czasem lotu oraz doskonałymi warunkami do spędzania urlopu z małym dzieckiem.

Po drugie – pamiętaj, że możesz zaoszczędzić

Zagraniczny wyjazd z dzieckiem może być bardzo korzystny z ekonomicznego punktu widzenia. Pod warunkiem, że odpowiednio podejdziesz do tematu. Zatem jeśli chcesz nieco oszczędzić, wybieraj wyloty z oferty first lub last minutebędące pełnowartościowym produktem, jednak w zdecydowanie bardziej atrakcyjnej cenie.

Poza tym zagraniczny urlop z maluchem to konkretne oszczędności w zakresie opłat za przelot, opłat związanych z ubezpieczeniem, a także lotniskowych, czy hotelowych. W wielu przypadkach rodzice dzieci, które nie ukończyły jeszcze 2 roku życia nie płacą w ogóle za zakwaterowanie malucha.

Warto tutaj dodać, że urlop z małym dzieckiem, którego nie ogranicza kalendarz roku szkolnego, pozwala także na wybór zdecydowanie tańszych ofert pozasezonowych, np. w maju, czerwcu lub wrześniu.

Po trzecie, pamiętaj, że podróż zaczyna się już za progiem Twojego domu

Z reguły jest tak, że planując zagraniczne wakacje, całą swoją uwagę skupiamy na locie samolotem, ewentualnie interesuje nas, jak dotrzemy z lotniska do hotelu. Jednak pozostaje jeszcze kwestia, często pozostawiona do rozstrzygnięcia na ostatnią chwilę, dotarcia na lotnisko w kraju. Pamiętaj, że podróż zaczyna się tuż za progiem Twojego domu. Zwłaszcza jeśli podróżujesz z małym dzieckiem warto zadbać o komfortowy dojazd na lotnisko, najlepiej własnym samochodem. W takim wypadku pojazd warto pozostawić na strzeżonym, wygodnym parkingu usytuowanym w pobliżu portu lotniczego. Chcesz więcej szczegółów na temat tego rozwiązania? Wejdź na http://modlinparking.pl/

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation