Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Bogny Apolinarego

Tuesday, 23, lipiec 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

13.02.2014

Fiasko rozmów o przejęciu PKS Złocieniec

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

30 lipca ub. r. Starosta Drawski - Stanisław Cybula informował m.in. na stronie internetowej powiatu drawskiego mieszkańców o tym, że 1 sierpnia 2013r. w sali narad Urzędu Miejskiego w Złocieńcu, nastąpi uroczyste powołanie samorządowej spółki do świadczenia przewozów zbiorowych pn. „Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej sp. z o.o. w Złocieńcu”, - którego założycielami są: powiat drawski oraz Gminy: Kalisz Pomorski, Wierzchowo, Ostrowice i Złocieniec.

Tak się stało, a do pomysłu nie przystąpiły gminy Czaplinek i Drawsko Pomorskie. Podpisany został list intencyjny, a założenie było takie, że powołana spółka miała przejąć placówkę terenową w Złocieńcu.

Dziś w Głosie Koszalińskim pojawił się artykuł Rajmunda Wełnica mówiące o zerwaniu rozmów z samorządami powiatu drawskiego w sprawie sprzedaży fili PKS Złocieniec. Starostwo też zapowiada zwolnienia i zamknięcie nierentownych linii.

 Jak pisze autor Krzysztof Lis - Starosta Szczecinecki nie chce się „dłużej bawić w kotka i myszkę”. Ustalił on również, że targowanie się o złocieniecką filię rozpoczęło się od propozycji 2,3 mln zł, później powiat zeszedł do 2 mln rozbite na kilka rat, później do 1,8 mln też w ratach, by ostatecznie zatrzymać się na 1,5 mln zł w gotówce "na stół”. Tymczasem udziałowcy spółki celowej, którą tworzą Złocieniec, Wierzchowo, Kalisz Pomorski, Ostrowice i powiat drawski przesłały na dniach nową propozycję – 1,2 mln zł płatne w dwóch ratach.

Ostatnia kwota nadwyrężyła cierpliwość władz powiatowych szczecinka, które zerwały umowy. Skutki negocjacji będą odczuwalne już wkrótce.

Autor artykułu informuje o tym, że jeszcze w lutym wypowiedzenia otrzyma 5 osób i zawieszone zostaną m.in. linie ze Złocieńca przez Koszalin do Kołobrzegu, czy ze Złocieńca do Wałcza.

 

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja