Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Niny Celiny

Sunday, 15, grudzień 2019

Domi strona
20191021 kantor

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

10.02.2014

Instalacje fotowoltaiczne - duże oszczędności

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatnim czasie na DSI za sprawą Kuriera Czaplineckiego pojawiło się kilka informacji o instalacjach fotowoltaicznych. W artykule „Fotowoltaiczna niechęć” Ryszard Mrówka informuje o korzyściach płynących ze stosowania odnawialnych źródeł energii montowane na różnego rodzaju budynkach i obiektach przemysłowych.

 

Autor w artykule wskazuje na decyzję rady, która nie przyjęła programu zarządzania energią gdzie gmina dokłada do instalacji 10% kosztów instalacji realizowanych na budynkach oświatowych. Tak sprawa wygląda w samorządzie czaplineckim. Inaczej sprawa ma się w budynkach prywatnych.

Tu sami możemy zdecydować czy chcemy instalację fotowoltaiczną. Mimo, że w Polsce nie ma jeszcze spójnych przepisów w temacie źródeł energii odnawialnej i narzędzi finansowych wspierających budowę takich instalacji to już pierwsza taka prywatna domowa instalacja pojawiła się w Drawsku Pomorskim.

Na jednym z budynków jednorodzinnych uruchomiona została instalacja fotowoltaiczna o mocy 2 kW w tzw. Systemie off- grid, gdzie nadwyżka energii gromadzona jest w akumulatorach. Co ciekawe taka instalacja posiada urządzenie inwerter o mocy 3kW, które w razie zwiększonego zapotrzebowania może wykorzystać energię z akumulatorów i zasilić mocą 3kW. Ciekawostka jest również to, że instalacje zrealizowała drawska firma Pvprojekt - www.pvprojekt.pl 

 

20190929 pietrzak

zetgold

20190929 pietrzak