Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Kingi Krystyny

Wednesday, 24, lipiec 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

17.04.2019

Marsz dla środowiska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 13 kwietnia br. przy wsparciu Starostwa Powiatowego oraz Nadleśnictwa Drawsko przeprowadzono akcję nasadzeń dzrzewek i krzewów w okolicy sołectwa Mielenko Drawskie w ramach projektu „Marsz Środowiska dla Ojczyzny”. 

W akcji udział wzięli: wicestarosta Mariusz Nagórski, sołtys Mielenka Drawskiego Andrzej Szczechowiak, przedstawiciele: Nadleśnictwa Drawsko Krzysztof Kuczer i Grzegorz Stempień, Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu Jan Kubabski i Alina Kasprzycka. W spotkaniu uczestniczyli również: Prezes Polskiego Koła Pszczelarzy w Drawsku Pom. Marek Załuskowski, Towarzystwo Przyrodnicze nad Drawą Robert Kowalczyk, Koło Gospodyń Wiejskich Barbara Nagórska, Związek Emerytów i Rencistów w Mielenku Zofia Bartosiewicz, Powiatowy Dzienny Dom Samopomocy- Ośrodek Rehabilitacyjno - Kulturalny w Drawsku Pomorskim Joanna Orzepowska, Energa S.A. Tomasz Rynkiewicz, nauczyciel SP1 w Drawsku Pom. –  Krzysztof Kruczek i wiele innych osób chętnych wspomóc akcję.


Spotkanie rozpoczęło się w Hydroświetlicy  Mielenko od  przywitania przybyłych gości przez wicestarostę Mariusza Nagórskiego i sołtysa Andrzeja Szczechowiaka. Następnie Marek Załuskowski wygłosił prelekcję na temat wpływu pszczół na środowisko, Krzysztof Kuczer mówił o projekcie „Bartnictwo – powrót pszczół do lasu”, a Krzysztof Kowalczyk wygłosił referat o niepotrzebnej wycince drzew.
Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu w czasie spotkania przeprowadził Konkurs Wiedzy o Powiecie Drawskim.
Nasadzeń drzew takich jak: głóg, świerk, jabłoń, aronia świdośliwa dokonano wokół Hydroświetlicy Mielenko, boiska wiejskiego i Alei Dębowej w Mielenku, wokół boiska w Wolicznie i na osiedlu mieszkalnym w Olesznie.
Impreza zakończyła się integracyjnym spotkaniem przy ognisku połączonym z pieczeniem kiełbasek.

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja