Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Marii Cezarego

Wednesday, 21, sierpień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

09.03.2019

Drawsko - Gudowo będzie remont drogi i droga dla rowerów

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Trwają prace związane z projektowaniem ścieżki rowerowej z Drawska Pomorskiego do Gudowa.  Zarządcą drogi jest Powiat Drawski, który zrealizuje inwestycję, ale wsparcia finansowego w zakresie inwestycji udzieli gmina Drawsko Pomorskie przez której teren przebiega droga.

Od wielu lat stan techniczny drogi ulega ciągłemu pogorszeniu, mimo licznych napraw, które są prowadzone przez zarządcę, stan drogi pogarsza się, w niektórych miejscach jezdnia jest zapadnięta.

Gudowo jest bardzo atrakcyjną miejscowością w gminie Drawsko Pomorskie, leżącą nad jeziorem Lubie. Położenie i bliskość od miasta powoduje, że w sezonie wiosenno letnim drogą poruszają się mieszkańcy i turyści, nie tylko pojazdami, ale również rowerami czy rolkami. Od dłuższego czasu prowadzone były rozmowy pomiędzy gminą, a powiatem na temat remontu drogi i jednoczenie budowy ścieżki rowerowej.

Kilka miesięcy temu powiat drawski podjął decyzję o wykonaniu projektu budowalnego na inwestycję. Projekt zakładał budowę ścieżki od wyjazdu z Drawska (za silosami) do wjazdu do Gudowa.

 Jak powiedział na ostatniej sesji rady miejskiej Burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński – w ostatnim czasie doszło do spotkania przedstawicieli powiatu i gminy. Gmina zaproponowała, aby ścieżka rowerowa zaczynała  się już przy przejeździe kolejowym w ciągu ul. Sobieskiego, a nie za silosami. Drugi postulat to wydłużenie ścieżki rowerowej od wjazdu do Gudowa do drogi w kierunku Mielenka Drawskiego. Wydłużenie ścieżki spowoduje, że rowerzyści i rolkarze otrzymają bezpieczną jezdnię do przemieszczania się nad jezioro między Drawskiem, a Gudowem, bez konieczności wjeżdżania na pas ruchu przeznaczony dla pojazdów.

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja