Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Rafala Felicji Franciszska

Thursday, 24, styczeń 2019
12.09.2018

Będzie nowy bus dla niepełnosprawnych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W marcu bieżącego roku Powiat Drawski oraz Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych podjęli wspólne działania by pozyskać pieniądze na zakup nowego busa dla placówki w Bobrowie. Dziś już wiadomo, że nowe auto wkrótce będzie. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o. w Szczecinie podjął decyzję o przyznaniu wsparcia finansowego tego zakupu.

10 września 2018 r. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński oraz Dyrektor oddziału zachodniopomorskiego PFRON Anna Rąbel podpisali umowę. Na jej podstawie Powiat otrzyma 80.000 zł jako dofinansowanie zakupu busa dla wychowanków Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie. Resztę pieniędzy dołoży Powiat. W 2015 roku nastąpiło rozszerzenie działalności dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawczej placówki z siedzibą w Bobrowie – utworzono Przedszkole Specjalne oraz Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Drawsku Pomorskim. Rok później powstało Przedszkole Specjalne w Czaplinku.

Od września 2017 r. internat dla wychowanków Zespołu mieści się w dwóch miejscach – w Bobrowie oraz odległym o 6 km Złocieńcu. 1 grudnia 2017 r. to kolejna ważna data – tego dnia częścią ZPE-T w Bobrowie został również nowopowstały Warsztat Terapii Zajęciowej w Czaplinku. Od tygodnia działa w Czaplinku filia Szkoły Podstawowej Specjalnej, a także komórka organizacyjna, która realizuje zadania wynikające z rządowego programu „Za życiem”. Obie jednostki mieszczą się w siedzibie czaplineckiego LO. Nowy samochód w większym stopniu zabezpieczy potrzeby przewozowe uczniów ZPE-T w Bobrowie oraz poprawi bezpieczeństwo, komfort i wygodę podczas przewozów uczniów na wózkach inwalidzkich. Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie posiada aktualnie jeden sprawny samochód dziewięcioosobowy (8 miejsc dla pasażerów + kierowca) z 2005 roku.