Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Rafala Felicji Franciszska

Thursday, 24, styczeń 2019
10.05.2018

Turniej ruchu drogowego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 9 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Mielenku Drawskim odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

 
Udział w Turnieju wzięły drużyny wyłonione w etapie gminnym. Młodzież rywalizowała w dwóch grupach wiekowych: gimnazja i szkoły podstawowe.
W klasyfikacji drużynowej gimnazjów zwyciężyło Gimnazjum w Świerczynie przed Gimnazjum w Nowym Worowie, Gimnazjum w Drawsku Pomorskim. W kwalifikacji drużyn szkół podstawowych zwycięstwo przypadło Szkole Podstawowej w Mielenku Drawskim, a kolejne miejsca zajęły: Szkoła Podstawowa w Wierzchowie, Szkoła Podstawowa w Nowym Worowie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Złocieńcu.
Starosta Drawski Stanisław Kuczyński obdarował nagrodami wszystkie zwycięskie drużyny, w każdej grupie wiekowej. Uczestnicy Turnieju odpowiadali na pytania testu z wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, musieli wykazać się umiejętnościami w jeździe rowerem na torze przeszkód oraz w udzielaniu pierwszej pomocy.
Fundatorem nagród dla uczestników eliminacji powiatowych Turnieju, zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Drawsku Pomorskim, przy współudziale Szkoły Podstawowej w Mielenku Drawskim i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, był Powiat Drawski.