Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Arnolda Jozefa Konrada

Tuesday, 19, luty 2019

2019baner reklama

25.01.2018

Będzie współpraca

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko, mjr Szymon Zadrożny Komendant Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Olesznie i Beata Miszewska–Kozłowska, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu podpisali porozumienie o współpracy.

Podpisanie porozumienia odbyło się na podstawie Decyzji Nr 187/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 09 czerwca 2009 r. w sprawie wprowadzenia zasad współpracy resortu obrony narodowej z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi. Dzięki wsparciu Żandarmerii szkoła wzbogaci ofertę adresowaną do uczniów klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego. Udzielona zostanie pomoc merytoryczno-organizacyjna i logistyczna w procesie edukacyjnym uczniów klas mundurowych z rozszerzoną edukacja dla bezpieczeństwa. Mundurowi zadbają o jak najwyższy poziom zajęć, dyscyplinę i bezpieczeństwo.

Ponadto, będą prowadzili działania promocyjno-informacyjne dotyczące popularyzacji służby wojskowej. Uczniowie i żandarmi wspólnie wezmą udział w pokazie technik interwencyjnych i umiejętności psów służbowych, zajęć na temat zasad i komend w ruchu drogowym wraz z pokazem funkcjonalności bezzałogowego statku powietrznego, technik dochodzeniowo - śledczych wraz z pokazem wyposażenia wykorzystywanym do realizacji zadań związanych z zarządzaniem zabezpieczenia miejsca zdarzenia, zabezpieczeniem śladów (odcisków palców, krwi, elektronicznych nośników i danych, etc.), sporządzaniem dokumentacji fotograficznej i rekonstrukcją zdarzenia. Natomiast przedstawiciele Żandarmerii wezmą udział w uroczystościach szkolnych.