Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Bogny Apolinarego

Tuesday, 23, lipiec 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

27.11.2017

Jak być lepszym z matmy?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

W Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim 23 listopada 2017 r. odbyło się szkolenie dla nauczycieli matematyki z wszystkich typów szkół i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z terenu powiatu drawskiego.

 

 
Celem szkolenia było także wypracowanie metod współpracy między poradnią a nauczycielami matematyki i utworzenie dla nich grupy wsparcia. Mimo tego, że matematyka się nie zmienia, to jednak z biegiem czasu zmienia się sposób jej nauczania. Dziś nie wystarczy kreda i tablica, aby zafascynować uczniów matematyką. Nauczyciele uczestniczący  w spotkaniu w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Drawsku wiedzą, że aby zainteresować ucznia, trzeba iść z duchem czasu, wzbogacać stale swój warsztat pracy, uczyć się od innych oraz dzielić się wiedzą.
W zajęciach wzięli udział matematycy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, którzy nauczają matematyki na pierwszym etapie edukacyjnym. Tematem przewodnim spotkania  były „Skuteczne metody  pokonywania  trudności w nauczaniu matematyki”.
W trakcie szkolenia prowadzonego przez Dyrektora Wioletę Kubik i terapeutę Zofię Lisowską nauczyciele dowiedzieli się m.in.o przyczynach dyskalkulii i metodach diagnozy oraz metodach pracy służącej wyrównywaniu deficytów. Tematyka obejmowała także nowoczesne metody nauczania matematyki wykorzystujące najnowsze narzędzia technologii informacyjnej i komunikacyjnej, wspomaganie ucznia o specyficznych potrzebach edukacyjnych i współczesne trendy w pedagogice nauczania.

Spotkanie było okazją do poznania się i wymiany doświadczeń między specjalistami, którzy chętnie dzielili się sprawdzonymi patentami na zwiększenie zainteresowania uczniów przedmiotem, jak i dla poprawy wyników zdawalności egzaminu maturalnego z matematyki.

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja