Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Gertrudy Edmunda

Friday, 16, listopad 2018
23.11.2017

Starosta Drawski Stanisław Kuczyński promuje akcję noszenia kamizelek i innych elementów odblaskowych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Starosta Drawski Stanisław Kuczyński promuje akcję noszenia kamizelek i innych elementów odblaskowych - osoby nieużywające elementów odblaskowych są znacznie bardziej narażone na niebezpieczeństwo na drogach. Szczególnie w okresie zimowym, kiedy wcześniej zapada zmierzch – tłumaczy akcję Starosta S. Kuczyński i sam w ramach akcji w czwartek nosił w pracy kamizelkę. – Serdecznie dziękuję osobom, które spontanicznie włączyły się w akcję. Wierzę, że dzięki waszej postawie nastąpi zmiana mentalna i stanie się oczywiste, że noszenie kamizelki to żaden wstyd, tylko wyraz troski o bezpieczeństwo.

 

Elementy odblaskowe pozwalają kierowcy dostrzec pieszego lub rowerzystę z odległości ok. 150 m, bez nich piesi i rowerzyści pojawiają się w zasięgu wzroku kierowcy dopiero na dystansie ok. 30 m.
W promowanie akcji włączyły się jednostki organizacyjne Powiatu Drawskiego, w tym Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny.
Przypomnijmy, że w roku ubiegłym Zarząd Powiatu Drawskiego w trosce o życie i zdrowie mieszkańców, szczególnie tych poruszających się pieszo lub na rowerach, zainicjował odblaskową akcję edukacyjną i ufundował 2000 kamizelek odblaskowych, które zostały przekazane dzieciom i dorosłym z powiatu drawskiego.
 

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation