Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Filipa Korduli

Monday, 22, październik 2018

20181008 wojtek

03.11.2017

Połączeni dziedzictwem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Islandia – wyspa na Oceanie Atlantyckim trzykrotnie mniejsza od Polski, zamieszkała przez około 334 tysiące osób, na której nadal żywa jest wiara w Odyna, Tora i Drzewo Życia - stała się początkiem przygody z projektem Erasmus + „Flying with the wings of Mythology through time and space”.

 

 
Koordynatorzy z Grecji, Islandii, Finlandii, Hiszpanii, Włoch, Łotwy i Polski spotkali się w dniach 22 – 28 października 2017 r. w rybackiej wiosce Breiddalsvik, by opracować zasady współpracy. Strona polska była reprezentowana przez dwie nauczycielki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku – Alicję Giwojno i Annę Proniuk.
Mity, legendy i podania krajów poszczególnych partnerów stały się podstawą opracowania działań dla młodzieży, która nie tylko będzie miała za zadanie poznać swoje korzenie kulturowe, ale też odnaleźć się dzięki nim w europejskiej wspólnocie. Istotnym celem projektu jest również wymiana młodzieży. Uczniowie z czaplineckiego Liceum w latach 2018 - 2019 wyjadą do Grecji, Finlandii, Łotwy i na Sardynię. Będą tam mieszkać w domach partnerów, co da im możliwość doskonalenia umiejętności językowych oraz poznania obyczajów i stylu życia rodzin z różnych zakątków Europy.

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation