Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Heleny Wieslawy

Tuesday, 22, maj 2018

optyk desktop

21.07.2017

Witaminy i mikroelementy w przebiegu zaburzeń psychicznych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W środę, 19 lipca 2017 roku, w Domu Pomocy Społecznej w Darskowie odbył się wykład pt. "Rola witamin i mikroelementów w przebiegu zaburzeń psychicznych". W wykładzie uczestniczyli: Starosta Drawski Stanisław Kuczyński oraz Etatowy Członek Zarządu Janusz Garbacz.

 

 
Wykład prowadzony był przez dr Romana Pawlaka, który  jest profesorem odżywiania i dietetyki na East Carolina University w Greenville w USA, gdzie prowadzi wykłady związane z dietetyką, metabolizmem i fizjologią w ujęciu naukowym.
Sposób odżywiania się ma związek nie tylko ze zdrowiem fizycznym, ale także z funkcjonowaniem mózgu i kondycją psychiczną. Wiedza jaką posiadamy na temat witamin z grupy B i D jest ciągle niewystarczająca. W grupie narażonej na ich niedobór znajdują się nie tylko weganie, ale przede wszystkim osoby po 50 roku życia, niezależnie od ich diety, a także osoby chorujące na cukrzycę. Niedobory tych witamin mogą przyczyniać się do poważnych zaburzeń neurologicznych, a nawet psychicznych. Dlatego ważne jest badanie poziomu tych witamin, a w razie konieczności suplementacja. Zdaniem dr Pawlaka może nas to uchronić przed poważnymi, czasami nawet nieodwracalnymi skutkami.
W spotkaniu uczestniczyli również pracownicy instytucji pomocy społecznej i edukacji z terenu powiatu drawskiego.

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation