Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Adolfa Tymona

Thursday, 19, kwiecień 2018

a012017mp glowna 1 738 100

10.07.2017

Aktywne lato

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Lato to dla podopiecznych Stowarzyszenia „FILAR” czas aktywności i integracyjnych wyjazdów. Niedawno odbyły się eskapady, których organizatorem było Stowarzyszenie we współpracy z Powiatowym Dziennym Domem Samopomocy - Ośrodkiem Rehabilitacyjno- Kulturalnym w Drawsku Pomorskim.

- Coraz częściej sięgamy po niekonwencjonalne scenariusze, które oprócz dobrej zabawy zapewniają także ruch. Mimo niepełnosprawności, nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie spotkania były aktywne i oprócz dobrej zabawy poprawiały kondycję – relacjonuje Urszula Bolewicz, Prezes Stowarzyszenia.
Oto relacja:
Aktywną turystykę wśród osób niepełnosprawnych promował majowy wyjazd do Kołobrzegu (27.05.). Wybraliśmy nordic walking, dyscyplinę, która nie tylko skłania do ruchu na świeżym powietrzu, ale jest też korzystna dla zdrowia. „Chodzenie z kijami” jest alternatywą dla tradycyjnego spaceru i joggingu oraz atrakcyjną formą spędzania czasu w mieście i poza nim.
Również wyjazd do „Rancza w Dolinie”(29.06-30.06), który już od kilku lat jest stałym punktem wakacyjnego odpoczynku podopiecznych, przełamuje stereotyp imprez integracyjnych dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Uczestnikom podczas dwudniowego pobytu w gospodarstwie towarzyszyło pływanie kajakiem i łódką, gry zespołowe, spacery i obcowanie z naturą. Wyjazd wymagał znacznego zaangażowania i samodzielności. Niespodziewanie również pogoda, a dokładnie nocna ulewa sprawiły, że był to prawdziwy obóz przetrwania. Uczestnicy mieli okazję wykorzystać w praktyce wiele przydatnych umiejętności, które nabywają podczas treningów  w dziennym ośrodku wsparcia w Drawsku Pomorskim.
Zajęcia nordic walking  są jednym z elementów rehabilitacji ruchowej i społecznej podopiecznych Stowarzyszenia i Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy w Drawsku Pomorskim. W miarę możliwości ruchowych sięgamy również po rower i kajaki. Korzystamy ze wszystkich pięknych i ciepłych dni, aby uczyć się spędzać czas aktywnie.
Organizatorem wyjazdów było Stowarzyszenie FILAR we współpracy z Powiatowym Dziennym Domem Samopomocy - Ośrodkiem Rehabilitacyjno- Kulturalnym w Drawsku Pomorskim. Na realizację zadań pozyskano dofinansowanie w ramach otwartych konkursów ofert ogłoszonych przez Zarząd Powiatu Drawskiego.

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation