Zamknij

II liga mężczyzn: Grały drużyny drawskich sportowców

16:03, 15.10.2020 | R.p
Skomentuj

Trzeci mecz i trzecia porażka akademików z Zielonej Góry. Zielonogórzanie przegrali we własnej hali 1:3 z Ikarem Legnica (25:22, 17:25, 20:25, 19:25).

Robert Jakubowski, libero AZS-u:

"Niestety ponosimy trzecią porażkę z rzędu. Przegrywamy 1:3 we własnej hali z Ikarem Legnica. Pomimo, że to dopiero 3 kolejka to już mogę śmiało powiedzieć, że liga nam ucieka, ponieważ przegraliśmy na początek 3 mecze z zespołami z którymi powinniśmy punktować jeśli nie chcemy bić się o utrzymanie w lidze. To już jest trochę marazm. Nie potrafimy utrzymać wysokiego poziomu przez cały set. Zaczynamy dobrze, potrafimy walczyć jak równy z równym, a w głąb seta gaśniemy i w końcówkach przegrywamy. Na treningach wygląda to bardzo dobrze, a na meczach niestety mentalnie wyglądamy bardzo źle. Spróbujemy to zmienić, bo jak tak dalej pójdzie to będzie ciężko o jakiekolwiek zwycięstwo. Musimy się podnieść i nadal ciężko pracować. Kolejny tydzień przygotowań przed nami i walka w meczu wyjazdowym z drużyną IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice."

Pierwszy mecz sezonu po przebytej kwarantannie rozegrał zespół trenera Dominika Walencieja. Drużyna Chrobrego Głogów przegrała w meczu wyjazdowym z ekipą WKS Sobieski Żagań 2:3 (25:17, 24:26, 25:21, 19:25, 15:17).

Dominik Walenciej, trener Chrobrego:

"Wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz. Żagań był w cyklu treningowym, mieli też już rozegrany jeden mecz. Dla nas niestety było to dopiero pierwsze granie po przerwie, nie mieliśmy dostępnych wszystkich zawodników. Popełnialiśmy dużo błędów, szczególnie bardzo nerwowo zagraliśmy w przyjęciu i bardzo słabo w ataku. W najbliższą sobotę powalczymy o pierwsze zwycięstwo we własnej hali z drużyną z Wałbrzycha."

Kolejne zwycięstwo stołecznej Legii. Warszawiacy pokonali Camper Wyszków 3:1 (23:25, 25:23, 25:20, 25:15).

Dorian Kowalczyk, libero Legii:

"Za nami mecz 3 kolejki z Camperem Wyszków. Poznaliśmy już wcześniej ten zespół podczas turnieju towarzyskiego w okresie przygotowawczym. Mieliśmy konkretne założenia na ten mecz i trzymaliśmy się ich do końca. Pierwszy set nam uciekł przez nieuwagę i drobne błędny. Było widać, że zespół z Wyszkowa chciał nam się postawić i udało im się to w pierwszym secie. Podczas przerwy szybko przeanalizowaliśmy nasze błędy i w rezultacie wygraliśmy trzy kolejne sety co dało nam 3 punktowe zwycięstwo na własnej hali. Mecz odbywał się bez udziału publiczności, także bardzo ważne było zadbanie o odpowiednią atmosferę na boisku. Udało nam się to, wygraliśmy i czekamy na kolejne spotkania."

II liga mężczyzn: Grały drużyny Drawskich sportowców