Informacje z siatkarskiego parkietu

21:51, 02.10.2020 | R.p
Skomentuj

Tylko dla jednego z drawskich siatkarzy inauguracja rozgrywek II ligi przebiegła pomyślnie.

Legia Warszawa pokonała bardzo pewnie drużynę AZS UWM Olsztyn 3:0 (25:18, 25:20, 25:16).

Dorian Kowalczyk, libero Legii:

Cieszymy się przede wszystkim, że nasz mecz inauguracyjny mógł odbyć się bez żadnych niespodzianek biorąc pod uwagę aktualną sytuację związaną z koronawirusem. Od początku okresu przygotowawczego trenujemy i realizujemy systemy oraz założenia trenera. Wyszliśmy na ten mecz z chłodną głową, pewni siebie i własnej gry po całej ciężkiej pracy wykonanej na dotychczasowych treningach. Ten mecz jak i sam wynik to tylko ukoronowanie okresu przygotowawczego, przed nami są ambitne cele i duże możliwości, to dopiero początek, skupiamy się na celu założonym przez klub i dążymy do niego.

AZS UZ Zielona Góra przegrał we własnej hali z drużyną Olavii Oława 0:3 (24:26, 21:25, 19:25).

Robert Jakubowski, libero AZS-u:

Przegraliśmy mecz na początek sezonu z zespołem z którym powinniśmy zdobywać punkty nie wygrywając nawet jednego seta. Nasza drużyna popełniła zbyt dużo błędów własnych, traciliśmy punkty seriami. Do połowy 2 seta nasza gra wygladała całkiem przyzwoicie. Przy prowadzeniu 18:14 w drugim secie straciliśmy 8 czy 9 punktów z rzędu. Nie wiem czym było to spowodowane, drużyna z Oławy zagrała świetnie w systemie blok-obrona, walczyli o każdą piłkę, nam niestety ten element nie wyszedł najlepiej. Nowy tydzień rozpoczęliśmy dwugodzinną siłownią po czym przeszliśmy na halę, aby przez kolejne dwie godziny doskonalić naszą technikę. Liczę, że w przyszłą sobotę w pierwszym meczu wyjazdowym nasza drużyna zaprezentuje się dużo lepiej i uda się wygrać pierwszy mecz w sezonie.

Mecz Chrobrego Głogów, którego trenerem jest drawszczanin Dominik Walenciej został odwołany, ponieważ u jednego z zawodników test na koronawirusa dał wynik pozytywny i cała drużyna przeszła na kwarantannę.

A już w weekend!

W najbliższą sobotę Akademicy z Zielonej Góry wyjadą do Milicza na mecz II kolejki z MUKS Ziemia Milicka. Legia Warszawa pauzuje, ponieważ zespół SMS PZPS II Spała jako gospodarz przełożył spotkanie na inny termin, a drużyna trenera Dominika Walencieja nadal przebywa na przymusowej kwarantannie.