Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Edyty Kornela

Monday, 16, wrzesień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

15.11.2014

"Um die Mauerzeit" konkurs w drawskim ZSP

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

03 listopada 2014 r. w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ulicy Połczyńskiej, natomiast 05 listopada w budynku przy ulicy Złocienieckiej, odbył się Ogólnoszkolny Konkurs Historyczno-Niemiecki "Um die Mauerzeit". Konkurs dotyczył historii Niemiec po II wojnie światowej, genezy powstania muru berlińskiego aż do jego upadku i ponownego zjednoczenia Niemiec.

 

W konkursie wzięły udział 2 klasy technikum oraz 9 klas liceum ogólnokształcącego. Każdą klasę reprezentowało 4 przedstawicieli. Nagrodą w konkursie był bon pieniężny na kwotę 200 zł do realizacji w pizzerii nad Okrą w Drawsku Pomorskim. Sponsorem konkursu jest Stowarzyszenie 4×4, prężnie działające w Drawsku Pomorskim a zrzeszające miłośników czterech kółek i jazdy po terenach.

Konkurs zainicjowały i przeprowadziły nauczycielki języka niemieckiego w LO pani Agnieszka Frutczak oraz pani Dorota Kordalska. Nad realizacją konkursu w budynku przy ulicy Połczyńskiej czuwała pani Ewelina Majewska. Ostatecznie w rozgrywkach zwyciężyła klasa Ia LO. Klasę tę reprezentowali Maciej Sadowski, Jakub Sawościanik, Jakub Sielatycki oraz Kamila Sawicka.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy wszystkim uczniom klasy Ia smacznego!

W roku 2014 mija 25 lat od momentu upadku muru. Od 13 sierpnia 1961 do 9 listopada 1989 roku oddzielał on Berlin Zachodni od Berlina Wschodniego. Wysoki na prawie 4 metry, naszpikowany drutami kolczastymi dzielił rodziny, doprowadził do wielu ludzkich tragedii. W rocznicę upadku muru w szkole zorganizowany został konkurs tematycznie związany z obchodami rocznicy, powstała również gazetka ścienna.

inf. Stowarzyszenie 4x4 Drawsko Pomorskie

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja