Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Renaty Witolda

Tuesday, 12, listopad 2019

Domi strona
20191021 kantor

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

27.08.2019

Nowoczesne metody nauki

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Patryk Panasiuk - właściciel Centrum Eureka Patryk Panasiuk - właściciel Centrum Eureka

Nowy rok szkolny to czas intensywnych przygotowań do rozpoczęcia nauki. To okres zakupów niezbędnych rzeczy - piórników, plecaków i zeszytów. To również czas na kompletowanie dodatkowych pomocy edukacyjnych. Wraz z początkiem roku szkolnego warto również pomyśleć o dodatkowych zajęciach edukacyjnych podczas których dziecko może w szybszy sposób rozwijać swoją wiedzę i zainteresowanie konkretnymi obszarami edukacji.  

 

W Drawsku Pomorskim nową ofertę edukacyjną przygotowało Centrum Edukacji i Rozwoju Eureka, które swoją siedzibę ma na III piętrze w biurowcu „Drawa” przy ul. Piłsudskiego 21.

Podstawowe pytanie jakie nasuwa się wraz z początkiem roku szkolnego brzmi – jak się uczyć ?

Na to pytanie odpowiedział nam Patryk Panasiuk – właściciel Eureki

Patryk Panasiuk (P.P.) - Wydawałoby się, że najważniejsza jest dobra pamięć i sukces mamy gwarantowany. Jednak nie do końca tak jest ! Metodę uczenia się musimy dopasować do swojej osobowości i odpowiednie dopasowanie metody to już połowa sukcesu.

Wzrokowiec podczas nauki powinien jak najwięcej rysować, tworzyć tabelki, grafy i używać wielu kolorów. Słuchowiec najwięcej może wynieść z lekcji prowadzonej metodą wykładu, podczas nauki pomoże mu słuchanie muzyki, a powinien uczyć się poprzez głośne czytanie. Kinestetyk (ruchowiec) to typ osobowości, który w czasie nauki potrzebuje ruchu, gestykulacji i potrafi wizualizować sobie to czego się uczy.

Druga połowa sukcesu to odpowiednie przygotowanie siebie i miejsca do nauki. Bardzo istotne jest pozbycie się wszelkich przedmiotów rozpraszających naszą uwagę, dlatego warto zadbać o porządek wokół siebie – pozwoli to lepiej się skupić i efektywniej przyswajać wiedzę. Przed rozpoczęciem nauki powinniśmy zawsze wyznaczyć sobie cel. Najlepiej gdyby celem nie było wyłącznie uzyskanie dobrej oceny na sprawdzianie, a na przykład chęć zaimponowania wiedzą swoim rodzicom czy dziadkom. Bardzo ważnym elementem uczenia się jest systematyka. Dużo łatwiej przyswoić wiedzę, gdy uczymy się codziennie w małych porcjach niż w jeden wieczór musimy nauczyć się 8 czy 10 tematów z chemii czy biologii. Odpowiednia organizacja czasu i robienie sobie około 10-minutowych przerw po 30-40 minutach nauki jest równie istotne jak poprzednie elementy, ponieważ wpływa na naszą koncentrację i daje możliwość szybkiej regeneracji.

Redakcja: Jakie metody wykorzystujecie w pracy z dziećmi ?

P.P. - W XXI wieku w dobie nowoczesnych technologii, szkoła i metody pracy ulegają dynamicznym zmianom. Dlatego my, w Centrum Eureka, będziemy stawiać na innowacyjność w edukacji. Zajęcia prowadzone będą metodami aktywizującymi, które dają uczniowi możliwość samodzielnego zdobywania wiedzy, a przede wszystkim umożliwiają realizację własnych pomysłów, dają pole do twórczej działalności i eksperymentowania podczas nauki. Dziecko ma prawo popełniać błędy, a rolą nauczyciela jest ich korygowanie i zachęcanie do dalszej pracy.

Ponadto, co jest najbardziej atrakcyjne dla dzieci, w naszej pracy stosować będziemy Technologie Informacyjno-Komunikacyjne, tzw. TIK w edukacji, co w praktyce oznacza, że podczas zajęć w Centrum Eureka korzystać będziemy z tablicy interaktywnej, każde dziecko będzie miało do dyspozycji tablet, a w nim wiele aplikacji edukacyjnych. Warto zaznaczyć, że nauka programowania i kodowania, od 1 września 2017 została zapisana jako stały element kształcenia od klasy pierwszej szkoły podstawowej. Podczas naszych zajęć będziemy wykorzystywać roboty edukacyjne (Ozobot i Photon) oraz aplikacje do nauki kodowania i programowania dla dzieci. TIK w edukacji bardzo uatrakcyjnia zajęcia, a jednocześnie daje nauczycielowi  więcej możliwości przekazywania wiedzy.

Redakcja: Jaka jest Wasza oferta edukacyjna na najbliższy rok szkolny ?

P.P. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowaliśmy ciekawą ofertę zajęć edukacyjnych dla dzieci już od 2 roku życia.  Oferujemy zajęcia z języka angielskiego, które odbywać się będą w małych grupach (maksymalnie 8-osobowych). Grupy będą zróżnicowane pod względem wieku i umiejętności. Podczas zajęć oprócz sprzętu multimedialnego, stosować będziemy nowoczesne pomoce dydaktyczne, a także matę edukacyjną do nauki języka angielskiego. Zajęcia prowadzić będzie nauczyciel języka angielskiego mgr Daria Weremczuk. Ponadto prowadzić będziemy zajęcia rozwijające kompetencje matematyczne z elementami kodowania i programowania dla dzieci klas I-III szkoły podstawowej. Celem tych zajęć jest zainteresowanie uczniów matematyką, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i robotów edukacyjnych pokazanie dzieciom, że nauka matematyki może być przyjemna, a sama matematyka bardzo ciekawa.

Kolejnym punktem w naszej ofercie są sobotnie zajęcia doświadczalne, podczas których będziemy wykonywać z dziećmi ciekawe doświadczenia, eksperymenty i prace plastyczno-techniczne, przeplatane nauką słownictwa z języka angielskiego, elementami kodowania i technikami relaksacji. Zajęcia te pozwalają dzieciom samodzielnie odkrywać otaczający nas świat, dzięki wykonywanym eksperymentom, a także tworzyć twórcze prace.

W Centrum Eureka prowadzić będziemy również indywidualne zajęcia logopedyczne dla dzieci już od 2 roku życia. Zajęcia logopedyczne mają na celu korygowanie wad mowy oraz pomoc dzieciom rozpoczynającym przygodę z mówieniem. Podczas zajęć wykorzystywane będą gry logopedyczne, nowoczesne środki dydaktyczne, a także profesjonalne logopedyczne programy multimedialne. Prowadzącą zajęcia będzie logopeda mgr Izabela Rzeszut. Oferujemy również zajęcia dla osób dorosłych, które borykają się z afazją.

Ostatnim punktem są zajęcia indywidualne z matematyki. Zajęcia te skierowane są do uczniów od 4 klasy szkoły podstawowej po maturzystów. Zapraszamy uczniów mających problemy z nauką matematyki, jak i tych zainteresowanych tym przedmiotem. Podczas zajęć zapewniamy indywidualne podejście do ucznia, sprawdzone sposoby na naukę matematyki i nieszablonowe ukazanie ciekawej strony Królowej Nauk.

 

69511195 428089057802565 7029830104465276928 n

69353652 2603176769911762 6601880452150067200 n

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

45e3f3acd59c60c11a87c4101c908618

20190929 pietrzak

2017ki stacja