Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Piotra Iwa

Sunday, 19, maj 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

17.10.2017

Bili rekord w udzielaniu pierwszej pomocy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

16 października, w całej Polsce w samo południe przez pół godziny podejmowana była próbę pobicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Akcja została zorganizowana przez Fundację WOŚP.

W akcji udział wzięli również uczniowie i nauczyciele z drawskiego liceum ogólnokształcącego. Oprócz uczniów do akcji włączyli się drawscy strażacy, stowarzyszenie Żarek oraz pracownicy sklepu Polo Market. Koordynatorem akcji była Pani Anna Ignacak. Nad całością wydarzenia czuwali członkowie Grupy Medycznej Drawsko. Cała akcja rozpoczęła się kilka minut po 11.00 od przeprowadzenia lekcja pierwszej pomocy, którą prowadzili członkowie GMD pod okiem ratownika medycznego Michała Walkiewicza. Po lekcji pierwszej pomocy każdy z uczestników został przydzielony do stanowiska, gdzie miał możliwość przećwiczyć swoje nowo nabyte umiejętności z zakresu reanimacji krążeniowo - oddechowej zarówno u osoby dorosłej jak i u niemowlaka.

O godz. 12.00 uczniowie przystąpili do oficjalnej próby bicia rekordu i nieprzerwanie, przez 30 min, prowadzili reanimacje na 18 stanowiskach. Każdy uczestnik prowadził reanimacje przez ok. 5 min po czym zmieniała go kolejna osoba na stanowisku. O godz. 12.30 po wspólnym odliczeniu ostatnich sekund uczestnicy spotkania zakończyli reanimacje po czym nastąpiły podziękowania ze strony LO dla wszystkich osób zaangażowanych. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za użyczenie fantomów dla Pani Małgorzaty Zawiła, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, Pani Joanny Szewczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, Panu Komendantowi KP PSP w Drawsku Pomorskim Pawłowi Dymeckiemu oraz Andrzejowi Podolakowi, Stowarzyszeniu Żarek, oraz Grupie Medycznej Drawsko.

 

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja