Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Gracjana Boguslawa

Tuesday, 18, grudzień 2018
28.06.2017

,,Bezpieczna szkoła" w Mielenku Drawskim

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Program „Bezpieczna Szkoła” jest cyklicznym przedsięwzięciem zorganizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie pod patronatem Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. Jego zadaniem jest stałe podnoszenie bezpieczeństwa w placówkach oświatowych i promocja nowatorskich działań profilaktycznych.

 

Program ten jest adresowany przede wszystkim do nauczycieli, młodzieży szkolnej oraz rodziców. Ma za zadanie popularyzowanie zagadnień i inicjatyw, które skutkują wymianą doświadczeń i zdobywaniem wiedzy w zakresie tak oświaty jak i bezpieczeństwa. W tegorocznej edycji programu udział wzięło 12 placówek w tym Szkoła Podstawowa w Mielenku Drawskim.

W minionym roku szkolnym to właśnie ta placówka wykazała się największa aktywnością i kreatywnością szeroko współpracując z Policją w zakresie: bezpieczeństwa ruchu drogowego, pierwszej pomocy, przeciwdziałania aktom terroru, propagowania bezpiecznego wypoczynku, oraz cyberprzestępczości i zagrożeń wiążących się z korzystaniem z internetu.

Tegoroczne starania Szkoły Podstawowej w Mielenku Drawskim zostały docenione i uhonorowane przy okazji zakończenia roku szkolnego.

Uroczysty apel uświetniło przekazanie na ręce dyrektora szkoły Certyfikatu Bezpiecznej Szkoły podpisanego przez Komendanta Wojewódzkiego Policji mł insp. Jacka Cegiełę. W obecności zgromadzonych uczniów, rodziców, nauczycieli, zaproszonych gości w tym Pana Burmistrza Drawska Pomorskiego, zostały odczytane podziękowania i życzenia Pana Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie adresowane do wyróżnionej społeczności szkolnej.

st. asp. Maciej Zieliński

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation