Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Franciszka Joanny

Wednesday, 21, sierpień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

20.05.2017

"Coś z niczego"- Stowarzyszenie "Radość z Życia" nadal zaskakuje

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pomimo tego, że od czasu Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych w kalendarzu Stowarzyszenia "Radość z Życia" brakowało specjalnych okazji do świętowania, to w ośrodku w Gudowie pracowita atmosfera zdaje się trwać cały czas.

Niejednokrotnie już przedstawialiśmy jak kolorowe i urozmaicone są wszystkie zajęcia prowadzone przez kadrę stowarzyszenia. Tym czasem okazuje się, że różnorakich form zajęć i wycieczek nadal przybywa. Bardzo ciekawą formą zajęć i rehabilitacji są zajęcia pt. "Coś z niczego", na których dzieci z podstawowych, domowych materiałów wykonują pomysłowe prace, a cała aranżacja prowadzonych zajęć jest dla nich zawsze wielką artystyczną przygodą. Prócz warsztatów realizowanych w samej placówce, dzieci mają okazję brać udział różnych wycieczkach i zajęciach poza Gudowem.

W ostatnim czasie podopieczni stowarzyszenia mieli okazję m.in. zapoznać się z egzotycznymi zwierzętami (takimi jak lwy, tygrysy, lamy i antylopy) w pobliskim ZOO w Człuchowie. Na stałe już do programu rehabilitacji wpisały się zajęcia na basenie w Świdwinie, gdzie dzieci i młodzież ośrodka uczą się pływania, a także świetnie się bawią i rozwijają swoją motorykę. "Wisienką" na torcie wśród zajęć poza murami ośrodka jest hipoterapia, czyli terapia z wykorzystaniem koni. Prowadzący znakomicie urozmaicają te zajęcia wplatając w nie inne zwierzęta: osła, kozy i króliki. Patrząc na to wszystko rodzi się pytanie skąd w ekipie ośrodka tyle pomysłów, skąd pokłady energii i wiedzy? Otóż udało nam się znaleźć na to odpowiedź, która jest idealnym dopełnieniem całego obrazu.

Kierownictwo i kadra ośrodka pochwaliła się, że często poświęcają swój wolny czas i na terenie placówki organizują wewnętrzne szkolenia i warsztaty, które mają na celu ciągłą wymianę doświadczeń i wiedzy w ramach całego zespołu. To czysta przyjemność obserwować, jak znakomicie prosperuje to miejsce i jak się rozwija. Z ogromną niecierpliwością czekamy na koleje przedsięwzięcia realizowane przez Stowarzyszenie "Radość z życia" w Gudowie. 

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja