Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Urszuli Hilarego

Monday, 21, październik 2019

Domi strona

 

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

20.01.2014

Koncert kolęd w wykonaniu trzech chórów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Okres świąt Bożego Narodzenia oraz następującego po nim Nowego Roku nierozerwalnie związany jest ze śpiewaniem kolęd. Aby podtrzymać tę piękną tradycję, w naszym mieście został zorganizowany koncert, w którym udział wzięły trzy drawskie chóry, prezentując najpiękniejsze kolędy i pastorałki. 19 stycznia w sali kinowej Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego w Drawsku Pomorskim wspólnie wystąpiły: chór szkolny Szkoły Podstawowej w Drawsku Pomorskim, chór Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim oraz chór "Canto Libero".

Kto był na koncercie, ten na pewno nie żałuje. Zaśpiewanych zostało ok. 30 kolęd i pastorałek, pieczołowicie przygotowanych i zaaranżowanych na nowo. Wspaniały występ ponad 100 artystów w połączeniu z doskonałą akustyką dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Doceniła to licznie zgromadzona publiczność nagradzając artystów owacjami na stojąco.  Koncert wpisuje się również w jubileusz działalności chóru Canto Libero, który w tym roku obchodzi 10. rocznicę swojej działalności. Planowana we wrześniu jubileuszowa uroczystość została objęta patronatem honorowym Burmistrza Drawska Pomorskiego.

">Zobacz galerię zdjęć

 

 

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja