Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Emilii Iwony

Thursday, 23, maj 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

11.11.2014

Spotkanie z reżyserem filmu "Jeziorak"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

10 listopada w drawskim kinie odbyła się uroczysta emisja filmu Jeziorak, w reżyserii Michała Otłowskiego, który pochodzi z Drawska Pomorskiego. Reżyser osobiście zaprosił widzów na film. Po zakończeniu emisji M. Otłowski spotkał się z widzami, opowiedziało kulisach powstania filmu, o rozwoju swojej kariery, o spełnianiu marzeń, dążeniu do osiągniętych celów.

Na zakończenie spotkania Burmistrz Drawska Pomorskiego przekazał reżyserowi upominki w postaci albumów promocyjnych ze zdjęciami m.in. Leszka Paradowskiego. Film "Jeziorak" emitowany będzie w drawskim kinie w grudniu lub w styczniu. 

 

„Jeziorak" to sprawnie zrealizowany, trzymający w napięciu, dobrze zagrany, pierwszy od kilkudziesięciu lat polski kryminał. Dodatkowym atutem filmu jest doskonała obsada, w której znaleźli się m.in. Jowita Budnik, Łukasz Simlat i Mariusz Bonaszewski. Reżyser pokazał, że w Polsce też można robić dobre kino gatunkowe. „Jeziorak" to enigmatyczne, intrygujące kino, do którego chce się wracać. Reżyser-debiutant udowodnił, że ma ogromny potencjał. Czuje tę tematykę – w końcu przez wiele lat współtworzył „Magazyn Kryminalny 997" i na potrzeby programu nakręcił kilkadziesiąt inscenizacji prawdziwych zbrodni. Teraz wie już też, jak się kręci kinową fabułę.

Recenzja
Po pierwszym pokazie filmu na festiwalu w Gdyni krytycy nie mogli wyjść z podziwu – polski kryminał i dobry! W dodatku dzieło debiutanta, który udowodnił, iż znakomicie czuje się w konwencji kina gatunkowego, gdzie przede wszystkim liczy się rzemiosło. Wprawdzie Michał Otłowski nie potwierdza, aby inspirował się wszystkimi zagranicznymi tytułami, z którymi widzom może się kojarzyć „Jeziorak", niemniej dobrze odrobił lekcję klasycznego kryminału, a czy bliżej mu do „Fargo" braci Coen czy do skandynawskiej literatury, nie ma większego znaczenia.

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja