Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Wieslawa Leokadii

Monday, 09, grudzień 2019

Domi strona
20191021 kantor

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

30.11.2019

Projekt kalisko - drawski. Będzie nowa książka !

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Stowarzyszenie MEANDER wydaje kolejną publikację książkową. Do końca roku nie zostało wiele czasu, ale jak zapewnił Eryk Krasucki, prezes Stowarzyszenia MEDANER – książka jest na ukończeniu i jeszcze przed końcem roku trafi do rąk czytelników.

Tym razem publikacja książkowa będzie dotyczyła nie tylko wydarzeń i osób z najbliższej okolicy. Będzie to antologia tekstów napisanych przez młodych dziennikarzy z redakcji gazetki  szkolnej działającej w liceum ogólnokształcącym w Kaliszu Pomorskim.

Redakcyjnie i koncepcyjnie książkę przygotowała Aleksandra Radecka, która jest opiekunem młodych dziennikarzy.

Zoom najbliższego świata – taki tytuł nosi książka. W treści znajdziemy materiały dokumentujące wydarzenia z ostatnich 15 lat. Będą wywiady, felietony, reportaże i relacje. W publikacji są reportaże dotyczące różnych spraw – bliskich i dalszych, kaliskich, ale również i drawskich, są też np. historia żołnierza rannego w Afganistanie czy historia pracy lekarza.

Na wielu kartkach w książce znajdziemy wywiady z osobami takimi jak Janusz Gajos, Marcin Meller, Monika Olejnik, Kamil Durczok czy Maria Czubaszek. Okładka zaprojektowana przez Sebastiana Kroka z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Szczegóły publikacji i pracy nad nią zdradził Eryk Krasucki – prezes Stowarzyszenia Meander.

 

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja