Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Urszuli Hilarego

Monday, 21, październik 2019

Domi strona

 

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

14.07.2019

Żółte: odbył się Jarmark Średniowieczny połączony z promocją ryb i rybactwa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkańcy naszego regionu mogli po raz kolejny wziąć udział w wydarzeniu promującym rybactwo. Po dwóch latach do miejscowości Żółte powrócił Jarmark Średniowieczny. Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim zorganizował w dniu 13 lipca br. imprezę pn. "Jarmark średniowieczny- tradycje rybackie u Słowian", na którą uzyskał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014-2020.

W ramach imprezy dobyły się m.in.: pokazy historyczne i rycerskie, parada średniowieczna, uliczne widowiska jarmarczne dla dzieci, koncert muzyki dawnej, wspólna nauka tańca dawnego, średniowieczne jadło i potrawy z ryb, dawne rzemiosła, warsztaty rybackie, rękodzielnicze i artystyczne, koncerty i wspólna zabawa. W działania Ośrodka Kultury włączyli się aktywnie mieszkańcy Sołectwa Żółte, którzy współorganizowali stoiska, wspierali prace, a także promowali wydarzenie.

Operacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego. Celem operacji jest zachowanie i propagowanie rybackiego dziedzictwa kulturowego poprzez przekazanie wiedzy o tradycjach rybackich u Słowian, popularyzacje spożycia ryb, podniesienie poziomu spożycia ryb oraz propagowanie ich zakupu bezpośrednio od regionalnych dostawców poprzez organizację jarmarku.

 

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja