Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Alana Kaliksta

Monday, 14, październik 2019

Domi strona

 

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

26.03.2019

Amin Bensalem - utalentowany aktor, który chętnie wraca do Drawska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Drawszczanin z urodzenia, wychowanek drawskich szkół, znajomy i kolega wielu naszych czytelników, a w końcu utalentowany aktor, który w ostatnim czasie zagrał w kolejnej produkcji Patryka Vegi. Mowa o Aminie Bensalemie, który pojawił się na dużym ekranie w filmie ,,Kobiety Mafii 2”. Zadaliśmy Aminowi kilka pytań.

 

Redakcja:  W minionych tygodniach na ekranach kin mogliśmy obejrzeć film Kobiety Mafii z Twoim udziałem powiedz jak wyglądały kulisy castingu i tego, że dostałeś rolę u tak znakomitego reżysera?

Amin Bensalem: Castingi czyli tzw. zdjęcia próbne to rzeczywiście sposób na dostanie roli, natomiast w samej Warszawie mieszka kilkadziesiąt tysięcy aktorów. Dlatego przy takiej audycji wstępna selekcja jest bardzo przestrzegana, do roli pasuje wiele osób, a nie wszystkich da się zaprosić na zdjęcia próbne. Ja miałem to szczęście, że z Patrykiem poznaliśmy się planie filmu Pitbull, niebezpieczne kobiety. Miałem tam niewielką rolę, podobno wyszło to na tyle „ charakternie” że zaproponowane mi zostały jeszcze dwie sceny, których wcześniej nie miałem zakontraktowanych. Pomimo, że film był kręcony już kilka lat temu to gdzieś najwyraźniej zostałem w pamięci u Patryka bo odezwał się do mnie przed kręceniem Kobiet Mafii II z zaproponowaną rolą.

Redakcja:  Ile czasu trwa produkcja takiego filmu i jak wygląda dzień zdjęciowy?

Amin Bensalem:  Produkcja filmu zawiera w sobie wiele etapów, od napisania scenariusza, znalezienia lokacji, aktorów, sponsorów itd. natomiast sam proces kręcenia filmu to kwestia indywidualna. Bardziej wymagające produkcje są kręcone dłużej inne krócej, w przypadku kobiet mafii mieliśmy na to ponad 2 miesiące (co jest stosunkowo długim okresem gdyż fabuły raczej średnio kręci się raczej około miesiąca). Jeśli chodzi o dzień zdjęciowy to tez wszystko zależy od scen. Aktor dostaje informacje jakie sceny danego dnia będzie miał do nagrania zazwyczaj nie są one w porządku chronologicznym, zazwyczaj, mówiąc w skrócie, wygląda to tak, że jednego dnia kręcimy wszystko co można w danej lokacji czyli np. jeśli coś dzieje się w barze w rożnych etapach filmu my zazwyczaj kręcimy jednego dnia te wszystkie etapy. Jeśli dużo scen jest do nakręcenia to na planie jest się już o 5:00 rano kończy się późnym wieczorem, jeśli ma się do zagrania jedną scenę tego dnia to przyjeżdża się na plan na np. 3h, czasami możesz mieć 2 sceny, ale oddalone od siebie w planie pracy i przyjeżdżasz na rano i np. siedzisz i czekasz do wieczora bo kolejna scena jest późnym popołudniem

Redakcja:  Jakimi aktualnie projektami zajmujesz się ? Co robisz na co dzień w swoim życiu zawodowym ?

Amin Bensalem :Aktualnie jestem świeżo po „Kobietach Mafii 2” i serialu „Ślepnąc od świateł” bo premiera tez była stosunkowo niedawno, więc udało mi się współtworzyć dwa głośne tytuły którymi rozpoczęliśmy 2019. Aktorstwo to praca nad konkretnymi projektami, nie jest to stabilna praca, nigdy nie wiesz co kiedy się wydarzy, na jak długo. W odpoczynku od teatru czy planu zdjęciowego staram się nie tracić artystycznego „wariata” w środku, dlatego w przerwach od aktorstwa robię rap, z którym prawdę mówiąc jestem związany dłużej niż aktorstwem (pod pseudonimem I’m in możesz usłyszeć moje kawałki na YT takie jak np. Ballin like at Warsaw). Oprócz tego lubię działać nie czekać na zlecenia w ten sposób powstał np. spektakl „Czekając na Otella” w którym gram z bliskim znajomym ze studiów opowiadając w zabawny sposób o naszej multikulturowości i jak ona wpływa na życie i na aktorstwo, w spektaklu nawet jest kilka wystawek o Drawsku Pomorskim, dlatego mam nadzieje ze kiedyś uda nam się zagrać „Czekając na Otella” w Drawsku. Aktualnie wraz żoną staram się otworzyć resort za granicą, przeprowadziliśmy się do Belize naszym planem jest otwarcie hotelowych bungalows z studiem nagraniowym, taki kącik dla artystów, w którym wena przychodzi sama, a prace można połączyć z relaksem. Co prawda na projekty przyjeżdżamy do Polski, ale aktualnie mocno skupiamy się nad tym miejscem, aby wyrobić się z planami. Więcej informacji o tym i innych projektach staram się regularnie wrzucać na swój instagram: @raw.gold zapraszam do rzucenia okiem :-).

Redakcja: Jak często odwiedzasz Drawsko ? Czy chętnie przyjeżdżasz ?

Amin Bensalem: Drawsko odwiedzam najczęściej jak potrafię, natomiast z racji dużego natłoku pracy niestety nie częściej niż 3-4 razy do roku. W każdym razie zawsze dobrze zobaczyć drawskie mordeczki, latem wziąć rower wodny nad Okrą lub zrobić spacer po ścieżce zdrowia.

 

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja