Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Arnolda Jozefa Konrada

Tuesday, 19, luty 2019

2019baner reklama

27.01.2019

Spotkanie z Agnieszką Zakrzewską

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

W piątkowy wieczór (25.01) w sali konferencyjnej drawskiego muzeum odbyło się spotkanie autorskie Agnieszki Zakrzewskiej autorki książek ,,Pocztówki z Amsterdamu” i ,,Do jutra w Amsterdamie”.

Autorka jest rodowitą drawszczanką, a aktualnie mieszka i pracuje w Holandii. Spotkanie rozpoczął Eryk Krasucki, który w imieniu organizatorów – Stowarzyszenia Przyjaciół Drawska Meander powitał uczestników spotkania i autorkę. Rozmowę z A. Zakrzewską poprowadziła Aleksandra Radecka, która wprowadziła uczestników spotkania w tematykę obu powieści, a następnie przeszła pytań związanych z kulisami pracy autorki.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak wygląda praca nad książka, skąd autorka czerpie pomysły i inspiracje, jak wygląda współpraca z wydawnictwem oraz m.in. jak wyglądają ostatnie chwile przed wydaniem książki. W spotkaniu uczestniczyło około 50 osób. Na zakończenie czytelnicy otrzymali autografy, robili pamiątkowe zdjęcia, a autorka dostała kwiaty, upominki  i pamiątkowy kalendarz Drawska Pomorskiego.