Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Diny Bogny

Thursday, 20, czerwiec 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

24.02.2016

Kolejna dotacja na ratowanie kościoła w Mielenku Drawskim

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu wczorajszym (23.02) na oficjalnej stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ukazały się wyniki pierwszego naboru wniosków na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków.

Ogólna pula środków przeznaczona na dotacje w ramach priorytetu „Dziedzictwo kulturowe-ochrona zabytków” wynosiła 80 mln złotych. W ramach konkursu złożono rekordową ilość, aż 1713 wniosków. Wśród takiej konkurencji miłym akcentem jest otrzymanie przez Parafię Rzymskokatolicką p.w. św. Pawła Apostola w Drawsku Pomorskim dotacji w wysokości 400 tys. złotych na remont kościoła p.w. MB Królowej Polski w Mielenku Drawskim.

Projekt zakłada gruntowną renowację nawy kościoła, w tym remont konstrukcji ścian, fundamentów, wymiana pokrycia dachowego oraz remont więźby dachowej. Całkowita wartość projektu to ponad 700 tys. złotych.

Jak podaje na swojej stronie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w związku z bardzo wysoką jakością wniosków złożonych w pierwszym naborze na 2016 rok i przekroczeniem przez 1090 z nich (63,6% wszystkich wniosków) ustalonego progu rekomendacji wynoszącego 70 pkt, dyrektor instytucji zarządzającej podjął decyzję o podwyższeniu progu uprawniającego do uzyskania rekomendacji do 80 pkt (na 100 możliwych).

Wniosek na remont kościoła w Mielenku Drawskim otrzymał 82 pkt, dzięki czemu jako jeden z niewielu wniosków z województwa zachodniopomorskiego otrzymał aż tak wysokie dofinansowanie. Wystarczy wspomnieć, że dofinansowanie w ramach tego konkursu otrzymały m.in. takie obiekty jak bazylika Mariacka w Krakowie, katedra gnieźnieńska czy katedra we Fromborku, co pokazuje jakim sukcesem było otrzymanie dotacji dla kościoła w Mielenku Drawskim.

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja