Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Tomasza Maurycego

Sunday, 22, wrzesień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

10.06.2015

Monitoring miejski pomógł w ujęciu sprawcy rozboju

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Drawscy policjanci zatrzymali 17-latka, który w piątek napadł na mieszkankę Drawska Pomorskiego. Kobieta trafiła do szpitala, a sprawcy grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

 

W piątkowe popołudnie drawscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w pobliżu ulicy Sybiraków nieznany mężczyzna napadł na mieszkankę Drawska Pomorskiego. Sprawca próbował wyrwać jej torebkę uderzając pięściami i szarpiąc 52-latke. Kobieta mimo brutalnego ataku nie pozwoliła odebrać swojego mienia.

Niestety walkę z nieznajomym okupiła obrażeniami ciała na tyle poważnymi, że potrzebna była pomoc lekarska. Napastnik uciekł, jednak jeszcze tego samego dnia znalazł się w rękach policjantów. W ustaleniu jego danych pomógł zapis z miejskiego monitoringu, na którym widać, jak na krótko przed atakiem sprawca idzie za kobietą przez centrum miasta. 17-letni drawszczanin został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut usiłowania rozboju.

W niedzielę decyzją prokuratora wobec 17-latka zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Drawsko Pom.

asp. Agnieszka Waszczyk

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja