Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Jana Boleslawa

Monday, 19, sierpień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

12.08.2014

Przewrócona łódź i połamane drzewa. Interwencje strażaków.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu dzisiejszym około godz. 14:30 nad powiatem drawskim przeszedł kilkuminutowy silny wiatr oraz opady deszczu. Opady były zdecydowanie mniejsze niż w ubiegłym tygodniu, jednak podmuchy wiatru wyrządziły szkody. Około godz 15:00 do powiatowego stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o tonącej łodzi na jeziorze Lubie.

 

Dyspozytor wysłał do Lubieszewa jednostki z Drawska i Złocieńca wyposażone w łodzie motorowe. Jak się okazało na miejscu na jeziorze przebywały w wodzie dwie osoby w kamizelkach ratunkowych, a ich łódź była zatopiona. Strażacy podjęli topielców i przekazali pod opiekę ratowników medycznych. Dalsze działania polegały na uratowaniu łodzi, która nabrała wody i znajdowała się pod powierzchnią wody. Ostatecznie udało się uratować sprzęt pływający. Akcja trwała ponad 3 godziny.

Drawscy strażacy interweniowali również na cmentarzu w Drawsku gdzie, w wyniku podmuchów wiatru jedno z drzew połamało się i opierało się o sąsiednie drzewo. Strażacy podjęli decyzję o wycięciu fragmentów drzew. W działaniach uczestniczył m.in. strażacki podnośnik. Połamane drzewa usuwane były również w Zagoździe oraz w pobliżu Ostrowic. 

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja