Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Alfreda Izydora

Saturday, 14, grudzień 2019

Domi strona
20191021 kantor

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

26.07.2014

Ogromny pożar w Suliszewie

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

W piątek (25.07) około godz. 18:00 dyspozytor powiatowego stanowiska kierowania przyjął zgłoszenie o pożarze w zakładzie produkcyjnym w Suliszewie. Na miejsce wysłane zostały jednostki z Drawska i Złocieńca.

 

Na miejscu zdarzenia okazało się, że ogień jest na tyle groźny, że zachodzi konieczność wezwania dodatkowych strażaków wraz z cysternami z wodą. Niezwłocznie zadysponowano kolejnych strażaków oraz wezwano na pomoc cysternę ze Świdwina. Jak mówią strażacy ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Pożarem objęte były materiały łatwopalne, drewno oraz ścinki drewna.  W związku z dużym zapotrzebowaniem wody na moście w pobliżu Dalewa przygotowano specjalny punk czerpania wody. Na bieżąco uzupełniano wodę w cysternach. Aby opanować ogień podjęto decyzję o wywożeniu z terenu zakładu palących się ścinek drewna na pobliskie pole. Na polu pod kontrolą strażaków dogaszano resztki palącego się drewna.

W działaniach brały udział jednostki z powiatu drawskiego m.in.  JRG Drawsko Pom., OSP Czaplinek, OSP Złocieniec, OSP Rydzewo, OSP Ostrowice, OSP Nowe Worowo, WSP Budowo, WSP Oleszno, JRG Świdwin (cysterna). Prawdopodobnie ogień rozprzestrzenił się z maszyny, która tnie drewna na mniejsze fragmenty. 

 

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja