Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Rogera Serafiny

Thursday, 14, listopad 2019

Domi strona
20191021 kantor

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

01.11.2019

Miał bardzo wychłodzony organizm. Zobacz co zrobili policjanci z Drawska !

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Dziś o poranku (1.11) otrzymaliśmy informację od mieszkańca Zagozdu, że na drodze pomiędzy Drawskiem, a Zagozdem policjanci uratowali życie mężczyzny. Zainteresowaliśmy się tą informacją.

 

Około godz. 8-mej rano informacji w tej sprawie udzieliła nam sierż. sztab. Karolina Żych – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim.

Rzecznik potwierdziła, że około godz. 7-mej rano patrol policji został zadysponowany do obsługi zgłoszenia w pobliżu miejscowości Zagozd. Z informacji zgłaszającego wynikało, że środkiem drogi podąża mężczyzna. Dyżurny stanowiska kierowania w KPP polecił udać się na miejsce mł. asp. Pawłowi Wilga oraz asp. szt. Łukaszowi Wilga, którzy w dniu dzisiejszym pełnią służbę patrolową na drogach w pobliżu Drawska Pomorskiego.

Policjanci patrolując wskazany teren zauważyli mężczyznę. Już w pierwszych chwilach zorientowali się, że mężczyzna jest osłabiony i wyziębiony. Policjanci zabrali mężczyznę do radiowozu, okryli kurtkami i wezwali zespół ratownictwa medycznego. Do czasu przyjazdu ratowników ogrzewali mężczyznę oraz rozmawiali z nim, aby mężczyzna nie stracił świadomości. Mężczyzna nie miał butów, miał lekkie ubranie, a kilka porannych godzin spędził na mrozie. W nocy zgubił drogę i szedł w nieznanym kierunku. Jego organizm był bardzo osłabiony. Po przyjeździe zespołu ratownictwa medycznego okazało się, ze temperatura ciała mężczyzny wnosi zalewie 29 stopni. Warto zauważyć że dzisiejszej nocy temperatura była bardzo niska. Stacja pogodowa w Drawsku Pomorskim wykazała blisko -10 st.

Policjanci podejmując działania uratowali życie mężczyźnie.  Po zakończeniu interwencji policjanci wrócili do swoich czynności służbowych. W dniu dzisiejszym patrole policji będą w pobliżu cmentarzy, gdzie policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi będą wspierali pieszych i kierowców w bezpiecznym dotarciu na cmentarz, a także w bezpiecznym powrocie do domu z cmentarza.

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

45e3f3acd59c60c11a87c4101c908618

20190929 pietrzak

2017ki stacja