Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Mikolaja Stanislawa

Tuesday, 12, listopad 2019

Domi strona
20191021 kantor

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

27.08.2019

Potrącenie pieszego - ul. Sybiraków. VIDEO z miejsca zdarzenia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Około godz. 18.30 na ulicy Sybiraków w Drawsku Pomorskim doszło do potrącenia starszego mężczyzny, który wszedł pod nadjeżdżający od strony pl. Konstytucji pojazd. Dzisiejszego popołudnia padał deszcz, a drogi w całym regionie były mokre i śliskie. Takie warunki powodują wydłużoną drogę hamowania.

Tak było również w tym przypadku. Kierowca nie miał możliwości manewrowania na wąskiej uliczce, mimo próby hamowania i próby ominięcia pieszego doszło do zderzenia. Kierowcy, którzy przejeżdżali i osoby znajdujące się w pobliżu starały się pomóc poszkodowanemu mężczyźnie. Niestety jedna z kartek, która akurat przejeżdżała w pobliżu miejsca zdarzenia (bez sygnałów dźwiękowych i świetlnych) nie zatrzymała się mimo nawoływań świadków zdarzenia i dobrej widoczności leżącego na ulicy mężczyzny. Mijały kolejne minuty. W czasie oczekiwania na kartkę, której czas dojazdu przedłużał się - na miejsce wezwano drawskich strażaków. Ostatecznie karetka dotarła, a tuż za nią przyjechali strażacy. Na miejsce jako pierwszy dotarł jednak patrol policji, który również udzielał pomocy rannemu mężczyźnie.

Po kilku minutach od przyjazdu ratowników pacjent został zabrany do kartki i przewieziony do drawskiego szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pojazd. Natomiast funkcjonariusze policji sporządzili odpowiednią dokumentację. W toku dalszych czynności wyjaśniony zostanie przebieg zdarzenia  i ustalony zostanie sprawca.

 

GALERIA ZDJĘĆ - kliknij tu

 

 

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

45e3f3acd59c60c11a87c4101c908618

20190929 pietrzak

2017ki stacja