Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Urszuli Hilarego

Monday, 21, październik 2019

Domi strona

 

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

11.07.2019

Rozpędzone BMW wypadło z drogi między Lubieszewem, a Stawnem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Około godz. 19.30 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Drawsku Pomorskim wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym do którego doszło na drodze pomiędzy Lubieszewem, a Stawnem.

Na miejsce zadysponowani zostali strażacy z Lubieszewa, Złocieńca i Drawska Pomorskiego. Na miejsce udały się również dwa zespoły ratowników medycznych i policja. Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali samochód BMW, który znajdował się kilkanaście metrów od drogi. Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn. Po przybyciu do punktu zdarzenia ratownicy przystąpili do działań. W pierwszej kolejności zajęto się poszkodowanymi mężczyznami. Jeden z mężczyzn został zabrany do drawskiego szpitala. Po drugiego uczestnika zdarzenia przyleciał helikopter, który przetransportował rannego do specjalistycznego szpitala.

GALERIA ZDJĘĆ - kliknij tu

Jak twierdzą świadkowie i okoliczni mieszkańcy auto poruszało się z dużą prędkością od strony Lubieszewa, wcześniej pojazd był widziany w Lubieszewie, gdzie również przemieszczał się z dużą prędkością. Prawdopodobnie z wyniku nadmiernej prędkości i niezachowania szczególnej ostrożności kierowca stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w przydrożne drzewo, a następnie wypadł z drogi na pobliską skarpę. W czasie zdarzenia auto prawdopodobnie dwa razy dachowało.

W czasie trwania działań ratunkowych droga była zablokowana. Do chwili pisania artykułu policjanci wciąż pracowali na miejscu zdarzenia. Przedmiotem ustaleń będzie m.in. to kto był kierowcą pojazdu w chwili zdarzenia. To jeden z najpoważniejszych wypadków w ciągu ostatnich tygodni na terenie Powiatu Drawskiego.

 

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja