Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Alana Kaliksta

Monday, 14, październik 2019

Domi strona

 

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

28.06.2019

Wzmożone kontrole przy plaży miejskiej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak informuje drawski ratusz od 23 czerwca br. na terenie plaży miejskiej funkcjonuje kąpielisko, które cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Niestety wraz z nastaniem wakacji i bardzo dobrymi warunkami pogodowymi część kierowców ignoruje znak B1 - „Zakaz ruchu”, który ustawiony jest przy drodze wjazdowej na plażę.

 

Znak,,Zakaz ruchu” ustawiony został w tym miejscu, aby osoby zmierzające na plażę w wielu przypadkach rodziny z dziećmi lub nawet same dzieci nie musiały uważać na poruszające się samochody. Również specyfika terenu w pobliżu plaży nie pozwala, aby mogły tam dojeżdżać pojazdy, których kierowcy chcą zaparkować lub dokonać manewru zawracania lub cofania. W związku z tym, że wielu kierowców ignoruje postawiony znak Straż Miejska podjęła działania zmierzające do całkowitego wyeliminowania pojazdów, które dojeżdżają w pobliże plaży. 

W ramach służby drawscy strażnicy będą regularnie patrolowali teren przy plaży zwracając szczególną uwagę na kierowców. Również zautomatyzowany proces pracy kamery drawskiego monitoringu dokumentuje w chwili obecnej wszystkich kierowców, którzy łamią przepisy drogowe w tym miejscu.

Przypominamy, że kierowca, który nie zastosuje się do znaku B1 może otrzymać mada karny w wysokości do 500 zł i obligatoryjnie 5 punktów karnych.

Mamy nadzieję, że kierowcy będą stosowali się do znaku, przez co osoby zmierzające w kierunku plaży będą miały zapewnione bezpieczeństwo i nie będzie konieczności ustępowania miejsca poruszającym się pojazdom.

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja