Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Marii Magdaleny

Monday, 22, lipiec 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

24.03.2019

Policjanci i uczniowie powitali wiosnę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pierwszy dzieńwiosny - dzień ten kojarzy się młodzieży także z obchodzonym dość często Dniem Wagarowicza. Jedni w ramach tego dnia angażują się w przedsięwzięcia organizowane w szkole, inni opuszczają lekcje.

Niezależnie od wybranego przez młodzież sposobu świętowania tego dnia, policjanci z drawskiej Policji będą czuwali nad spokojnym jego przebiegiem. Zapewne, również w tym roku część uczniów zamiast do szkoły, uda się na mniej lub bardziej oficjalne wagary. Aby nic nie zakłóciło świętowania pierwszego dnia wiosny, jak co roku funkcjonariusze drawskiej komendy apelowali do uczniów o rozsądek, przestrzeganie prawa, porządku publicznego i zasad współżycia społecznego.

Funkcjonariusze udali się do Szkoły Podstawowej w Mielenku Drawskim, gdzie czynnie brali udział w obchodach pierwszego dnia wiosny. Dzielnicowi i policjanci prewencji sprawdzali miejsca, gdzie najczęściej gromadzi się młodzież. Kontrolowano również obiekty handlowe, pod kątem sprzedaży alkoholu nieletnim. Policjanci drawskiej drogówki od wczesnych godzin rannych przeprowadzali kontrole autokarów, którymi przewożono dzieci, a także prowadzili działania sprawdzające trzeźwość kierujących poruszających się po drogach naszego powiatu, aby zapewnić najmłodszym uczestnikom ruchu bezpieczna drogę do topienia „marzanny”.

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja