Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Arnolda Jozefa Konrada

Tuesday, 19, luty 2019

2019baner reklama

22.01.2019

Młodzież na służbie z policją - kontrolowali kierowców

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

We wtorek od wczesnych godzin porannych w Drawsku Pomorskim trwały kontrole kierowców. W działania zaangażowani byli policjanci, żandarmi wojskowi oraz młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim pod opieką Mirosława Melnyczoka.

 

To wspólne działania służb mundurowych i drawskiego ZSP w ramach prowadzonego projektu edukacyjnego. Projekt zakłada uświadamianie młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Oprócz działań praktycznych takie jak były prowadzone dziś - uczestnicy projektu biorą udział w spotkaniach i pogadankach z przedstawicielami służb mundurowych i instytucji. Działania te maja przygotować młodzież do prawidłowych zachowań na drodze w chwili kiedy staną się pełnoprawnymi kierowcami. 

Dziś młodzież rozdawała kierowcom specjalne naklejki z hasłem ,,Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Jak zapowiedział pomysłodawca akcji drawscy kierowcy mogą spodziewać się w najbliższym czasie kolejnych podobnych działań. Podczas przeprowadzonych dziś kontroli nie ujawniono kierowców, którzy prowadzili pojazd po spożyciu alkoholu.