Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Aliny Benona

Sunday, 16, czerwiec 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

19.05.2018

Nowe urządzenie do pomiaru prędkości

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Drawscy policjanci otrzymali nowe urządzenie do pomiaru prędkości. Od kilku dni w rękach policjantów z ogniwa ruchu drogowego jest urządzenie LTI 20/20 TruCam.

Jest to nowoczesny, ręczny, laserowy miernik prędkości. Urządzenie z przodu posiada trzy punkty – dwa w układzie pionowym odpowiedzialne są za emisję wiązki laserowej, trzeci, znajdujący się z boku, to obiektyw kamery. U góry znajduje się wizjer optyczny, z tyłu zaś dotykowy ekran, na którym policjant może zobaczyć podgląd sytuacji na drodze. Maksymalny zasięg działania urządzenia to 1200 m, a dodatkowo urządzenie wyposażone jest w moduł GPS zapisujący dane lokalizacyjne miejsca dokonania pomiaru, a także uniemożliwia pracę tak zwanych jammerów, czyli urządzeń zakłócających pracę mierników prędkości.

W miniony piątek sierż. sztab. Paweł Wilga oraz sierż. sztab. Tomasz Susołowski używali urządzenia podczas pełnienia służby. Przyglądaliśmy się ich pracy. Patrol dokonywał pomiarów prędkości przy ul. Starogrodzkiej. Jak można było zauważyć urządzenie działa sprawnie i pokazuje natychmiast aktualną prędkość pojazdu. Zasięg również jest bardzo daleki. W dniu dzisiejszym kilku kierowców musiało liczyć się z konsekwencjami. Policjanci nakładli mandaty karne. W przypadku tego urządzenia nie ma możliwości odstąpienia od nałożenia określonych prawem środków. Przykładowo w przypadku przekroczenia przez kierowcę dozwolonej w obszarze zabudowanym prędkości o 50 km/h policjant nie ma możliwości odstąpienia od zatrzymania kierowcy prawa jazdy. Urządzenie po zarejestrowaniu wykroczenia precyzyjnie wskazuje dalsza procedurę.

 

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja