Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Gracjana Boguslawa

Tuesday, 18, grudzień 2018
10.03.2018

Wzmożone kontrole i poszukiwania uciekiniera. VIDEO !

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

W miniony piątek w godzinach popołudniowych na terenie powiatu Drawskiego trwały poszukiwania mężczyzny. W poszukiwaniach uczestniczyli nie tylko policjanci z powiatu, ale również oddziały prewencji policji ze Szczecina. Wszystko zaczęło się od kontroli drogowej.

Około godz. 14:00 na terenie Siemczyna nieoznakowany patrol policji zatrzymał do kontroli pojazd. W pojeździe znajdowały się dwie osoby, podczas prowadzonych czynności kontrolnych jedna z osób oddaliła się z pojazdu. Policjanci ruszyli w pościg, jednak ze względu na zalesiony charakter terenu nie udało się złapać tej osoby. Policjanci podjęli więc kolejne kroki. Powiadomili dyżurnego KPP Drawsko, a następnie podjęto szereg dalszych działań i wdrożono procedury policyjne, które jeszcze do tej pory nie były nigdy wdrażane na terenie naszego powiatu.

Jak przyznają w nieoficjalnych rozmowach policjanci ćwiczone wcześniej schematy działań w takich sytuacjach sprawdziły się w praktyce. Ze Szczecina przyjechali policjanci pionu prewencji, do akcji skierowano policjantów wszystkich pionów z terenu powiatu. Na drogach powiatu zarządzono kontroli, a funkcjonariusze działali w trybie alarmowym. Główne działania prowadzone były w okolicach Siemczyna i Piaseczna, tam poszczono również psy tropiące. Działania policjantów przyniosły skutek. Około godz. 19 na terenie Czaplinka funkcjonariusze pionu prewencji zatrzymali uciekiniera. Na tym działania policji zostały zakończone. Jak się okazało mężczyzna uciekł gdyż był od dłuższego czasu poszukiwany przez policjantów.

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation