Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Gracjana Boguslawa

Tuesday, 18, grudzień 2018
05.03.2018

Policjanci oddali krew

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci i pracownicy cywilni 1 i 2 marca wzięli udział w ogólnopolskiej zbiórce krwi z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Akcji patronuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.

 

Służba w Policji to nie tylko ściganie sprawców przestępstw i wykroczeń. To przede wszystkim pomoc drugiemu człowiekowi. Chyba jednym, z najszlachetniejszych jej wymiarów jest dzielenie się własną krwią z potrzebującymi. Krew i preparaty tworzone na jej bazie uratowały zdrowie i życie niezliczonej liczbie ludzi. Zapotrzebowanie na ten surowiec jest ogromne. Krwiodawstwo i krwiolecznictwo ściśle zależą od ludzi dobrej woli.

W tym roku nie tylko funkcjonariusze, ale i pracownicy cywilni Policji zgłosili się do drawskiego Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Pamiętajmy, ze każdy może w ten sposób ratować ludzkie życie. Nie zależy to: od przekonań politycznych, wyznania, karalności, ani stanu majątkowego. Wystarczy zdrowie i szlachetna chęć pomocy.

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation