Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Filipa Korduli

Monday, 22, październik 2018

20181008 wojtek

12.01.2018

Skradziony telefon na Orliku - szybkie działanie policjantów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim odzyskali skradziony telefon. Trzech mieszkańców Drawska Pomorskiego: dwóch w wieku 15 lat i jednego w wieku 14 lat czeka teraz postępowanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

 

Do zdarzenia doszło trzy dni temu na drawskim „Orliku” w Parku Chopina. Jeden z ćwiczących chłopców zostawił telefon w szatni, a gdy wrócił, stwierdził brak swojej własności. W tej sytuacji rodzice poinformowali drawskich policjantów o zdarzeniu. Funkcjonariusze zaczęli szybko ustalać okoliczności zdarzenia. Trop zaprowadził do jednego ze sprawców, który skonfrontowany z wiedzą policjantów przyznał się do udziału w zdarzeniu. W trakcie dalszych ustaleń policjanci pojechali do jednego z komisów gdzie młodzieńcy usiłowali zbyć skradzione mienie. Gdy funkcjonariusze byli w środku pojawił się drugi sprawca zdarzenia. Dla tego ostatniego spotkanie z drawskimi kryminalnymi było niemiłym zaskoczeniem, ponieważ niezależnie od kradzieży chłopak był poszukiwany celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Ostatecznie drawscy policjanci ustalili wszystkich trzech sprawców kradzieży i odzyskali skradziony telefon. Własność wróci wkrótce do prawowitego właściciela. Chłopców czeka natomiast postępowanie przed Sądem Rejonowym w Drawsku Pomorskim.

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation