Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Filipa Korduli

Monday, 22, październik 2018

20181008 wojtek

11.01.2018

POLICYJNA AKCJA „PRĘDKOŚĆ”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego drawskiej komendy rozpoczęli działania w ramach policyjnej akcji „Prędkość”. Na drogach powiatu drawskiego będą dokonywać kontrolnych pomiarów prędkości i reagować na ujawnione wykroczenia .

Lekceważenie limitów szybkości od lat otwiera niechlubny ranking głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Brawura, brak rozwagi lub doświadczenia, źle pojęte poczucie obowiązku skłaniają kierujących do popełniania tego typu wykroczeń. Konsekwencją jest zagrożenie dla nieostrożnych kierowców, ale także przypadkowych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy zapominają, że przyśpieszanie nie odzyskuje utraconego czasu, ale za to na pewno skróci ten jaki mają na reakcję.

Warto pamiętać, że ograniczenia prędkości są ustalane na podstawie analizy bardzo wielu czynników. Wpływa na nie stan infrastruktury drogowej, natężenie ruchu pieszych i pojazdów, występowanie dzikiej zwierzyny, roboty drogowe, ale także doświadczeń jakie lokalne służby zdobyły na przestrzeni ubiegłych lat. Ignorowanie limitów w tej sytuacji jest zachowaniem nieodpowiedzialnym. Wychodząc naprzeciw temu problemowi co pewien czas niezależnie od codziennie pełnionej służby podejmowane są akcje policyjne, których celem jest eliminowanie zjawisk niepożądanych i poprawa bezpieczeństwa ruchu.

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation