Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Gertrudy Edmunda

Friday, 16, listopad 2018
06.12.2017

Rozdawali odblaski

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Złe warunki atmosferyczne, szybko zapadający zmierzch powodują, iż piesi są coraz mniej widoczni na naszych drogach, szczególnie poza terenem zabudowanym, na słabo oświetlonych odcinkach dróg.

Działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień Odblasków 2017” mają na celu zachęcenie jak największej liczy pieszych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale także w tym obszarze w nieoświetlonych lub słabo oświetlonych miejscach.
 

W dniu dzisiejszym policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim wspólnie z funkcjonariuszem Żandarmerii Wojskowej promowali założenia akcji na drogach powiatu drawskiego. Mundurowi informowali dzieci i mieszkańców, jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych w życiu codziennym, że wystarczy kamizelka, brelok, bądź inny element odblaskowy, który możemy umieścić chociażby na rękawie czy nogawce spodni, a który odbija światło reflektorów samochodowych. Dzięki temu piesi są widoczni dla kierowcy ze znacznie większej odległości, a przez to zmotoryzowani mają więcej czasu na ewentualną reakcję na drodze.


 

sierż. Karolina Żych

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation