Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Gertrudy Edmunda

Friday, 16, listopad 2018
07.11.2017

Strażacy zakończyli działania przy ul. Warszawskiej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od kilku dni pomiędzy ul. Warszawską, a ul. Bydgoską w Drawsku Pomorskim utworzony został zastępczy kanał odprowadzania wody z terenów przy ul. Warszawskiej. Ponad tydzień temu wody opadowe zalały posesję i warsztat stolarski przy ul. Warszawskiej.

Do akcji usuwania wody zadysponowani zostali drawscy strażacy, strażacy ochotnicy z terenu gminy, a także wojskowa straż pożarna. Jak powiedział nam dziś jeden ze strażaków działania nie są już działaniami ratowniczo – gaśniczymi, a jest to zadanie z zakresu obrony cywilnej. Strażacy ułożyli za pomocą węży gaśniczych system odprowadzania wody. Po dokładnej analizie sytuacji służby miejskie ustaliły, że w rurociągu pomiędzy ulicami doszło do awarii i prawdopodobnie rurociąg, który odprowadzał wodę z ul. Warszawskiej jest uszkodzony. Do akcji skierowano specjalistyczny sprzęt i koparki. Dziś nadal poszukiwane  było miejsce awarii, a także na bieżąco sprawdzany jest stan budynku przy ul. Bydgoskiej, który znajduje się blisko głębokich wykopów.

Po odnalezieniu uszkodzonej części rurociągu zostanie on naprawiony, a woda z terenu ul. Warszawskiej ponownie będzie mogła odpływać systemem poziemnych rurociągów. W ostatnich dniach na miejscu przez całą dobę czuwali strażacy, którzy nie dopuszczali do zalania posesji przy ul. Warszawskiej.

Dziś około godz. 15-stej strażacy zakończyli działania przy ul. Warszawskiej. Woda opadowa na terenach przy tej ulicy i mimo braku odpływu nie zagraża już posesji, w związku z tym nie ma konieczności prowadzenia działań. Strażacy zostali jedynie przy ul. Bydgoskiej, gdzie w razie koniecznosci przepompują wodę pomiędzy studzienkami. Nadal poszukiwane jest miejsce w którym uszkodzony został rurociąg. Monitorowany będzie również stan wody na terenach podmokłych przy ul. Warszawskiej. Nie wykluczone, że w przypadku podniesienia się lustra wody – strażacy ponownie wrócą w to miejsce.

 

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation