Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Boguslawa Tekli

Sunday, 23, wrzesień 2018

miejsce na reklame

optyk desktop

27.09.2017

Nowe zarzuty dla pary oprawców !

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Dziś w ogólnopolskich mediach pojawiła się nowa informacja dotycząca Katarzyny W. i jej konkubenta, którzy w 2016 r. w Drawsku Pomorskim znęcali się nad dziećmi matki.

Prokuratura Regionalna w Gdańsku ogłosiła nowe zarzuty dla partnerów. Para jest podejrzana m.in. o usiłowanie zabójstwa, gwałty i znęcanie ze szczególnym okrucieństwem. Jak się okazało do wcześniejszych zarzutów o fizyczne znęcanie doszły kolejne dotyczące seksualnego wykorzystywania dzieci. Prokuratura Rejonowa w Drawsku Pomorskim postawiła matce i konkubentowi zarzuty związane jedynie ze znęcaniem się nad chłopcami. Para chciała dobrowolnie poddać się karze, w związku z czym kobieta spędziłaby w więzieniu 4 lata, a mężczyzna - 7.

10 lutego br. w sądzie rejonowym w Drawsku Pomorskim miała odbyć się rozprawa. Sprawa, której przewodniczył sędzia Krzysztof Rhelis nabrała wtedy nieoczekiwanego przebiegu. Dzień wcześniej Prokurator Rejonowy na polecenie Prokuratora Krajowego złożył wniosek do sądu o zwrot sprawy do prokuratury.

Od lutego sprawą zajęli się prokuratorzy z Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. Dziś poznaliśmy efekty ich pracy. Nowe zarzuty to m.in. usiłowanie zabójstwa, znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem, spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Konkubent usłyszał także zarzut gwałtu ze szczególnym okrucieństwem. Teraz zarówno matce, jak i konkubentowi grozi nawet dożywocie. Od marca ubiegłego roku oboje przebywają w areszcie.

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation