Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Emila Erwina

Wednesday, 18, lipiec 2018

optyk desktop

09.08.2017

Prokurator umorzył sprawę - brak zarzutów wobec pracowników placówki opiekuńczej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie poinformował dziś na antenie TVN24 o umorzeniu śledztwa, które było prowadzone wobec pracowników OWDiR i kuratorów sądowych opiekujących się rodziną w której doszło do aktów bestialskiej przemocy. Śledztwo było prowadzone w zakresie niedopełnienia obowiązków służbowych przez pracowników samorządowych i sądowych.

 

W ośrodku OWDiR przy ul. Połczyńskiej w Drawsku Pomorskim mieszkała Katarzyna W. ze swoimi dziećmi i to tam miało dochodzić do psychicznego i fizycznego znęcania się nad 6-letnim Marcelem i jego 8-letnim bratem.

Jak mówi R. Gąsiorowski prokuratorzy nie dopatrzyli się nieprawidłowości w działaniu tych instytucji. Nadzór nad rodziną sprawowany był zgodnie z obowiązującymi przepisami. Osobną kwestią jest, że zarówno pracownicy OWDiR jak i kuratorzy byli wprowadzani w błąd przez matkę dzieci i nie mieli możliwości poznania prawdziwej sytuacji rodziny. Prokuratorzy zwrócili uwagę na nieprecyzyjny zapis regulaminu dotyczący odwiedzin. To zostało już zmienione – zaznaczył Gąsiorowski.

Przypomnijmy, że 10 lutego przed Sądem Rejonowym w Drawsku Pomorskim miał ruszyć proces matki oraz jej konkubenta. Niespodziewanie jednak drawska prokuratura pod naciskiem Prokuratury Krajowej wycofała się z ugody z oprawcami dzieci - podejrzani mieli zostać skazani w trybie bez przeprowadzania rozprawy.

W chwili obecnej trwają czynności uzupełniające materiał dowodowy – drawscy prokuratorzy oceniają zachowania oskarżonych pod kątem ewentualnej zmiany kwalifikacji prawnej ich czynu na usiłowanie zabójstwa.

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation