Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Alicji Alojzego

Thursday, 21, czerwiec 2018

optyk desktop

26.06.2017

Duże siły i środki służb z powiatu - poszukiwania zakończone sukcesem

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Mieszkaniec powiatu wałeckiego przyczynił się do odnalezienia 58-latka zaginionego dwa dni temu w rejonie Giżyna gm. Kalisz Pomorski. Mężczyzna skojarzył informacje zawarte w komunikatach prasowych i policyjnych z napotkaną osobą.

 

Dziś koło południa mieszkaniec powiatu wałeckiego napotkał znanego sobie mężczyznę. Skojarzył, ze jest on poszukiwany jako zaginiony i natychmiast skontaktował się z rodziną. Członkowie rodziny niezwłocznie poinformowali dowodzącego akcją poszukiwawczą. Zaginiony 58-latek jest już w domu. Wspomnieć należy, ze akcja była prowadzona z poświęceniem w bardzo trudnym, leśnym terenie przy silnych opadach deszczu. Wielu funkcjonariuszy kontynuowało pracę mimo zmęczenia i przekroczenia czasu służby. W akcji poszukiwawczej brał udział śmigłowiec prowadzący rozpoznanie terenu z powietrza.

Tak szczęśliwy koniec nie byłby możliwy bez współpracy służb, samorządu i ludzi dobrej woli. Szczególne podziękowania należą się: grupie poszukiwawczo-ratowniczej z KSRG Wołczkowo, przedstawicielom lokalnych mediów, funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Żandarmerii Wojskowej, Straży Leśnej, Straży Miejskiej w Kaliszu Pomorskim, władzom samorządowym z Kalisza Pomorskiego, policyjnym pilotom z KWP Szczecin, funkcjonariuszom z komendy i wszystkich jednostek podległych KPP Drawsko Pomorskie i KPP Wałcz, oraz mieszkańcom lokalnych miejscowości, którzy włączyli się w akcję.

 

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation